TURKCELL 8 yılda 2 milyon kişi GNCFEST'le coştu!

Turkcell’in gençlik kulübü gnçtrkcll tarafından düzenlenen ve geçen 8 yılda 40 bin kilometrenin üzerinde yol yaparak 20 şehirde 2 milyon kişiye ulaşan GNCFEST, bu yıl ilk defa tüm gün sürecek dev bir müzik festivali olarak gençlerin karşısına çıkıyor. Fes

TURKCELL 8 yılda 2 milyon kişi GNCFEST'le coştu!

Türkiye’nin en büyük gençlik kulübü gnçtrkcll tarafından, ilki 2006 yılında gerçekleştirilen festival bugüne kadar dünyanın çevresinde bir tur atacak kadar yol yaptı ve 40 bin kilometrelik mesafe katederek 20 şehirde konserlere imza attı. Türkiye’nin çeşitli illerinde 15 üniversitenin kampüslerinde düzenlenen etkinliklere 2 milyon genç katılarak, aralarında Duman, Manga, Model, Sıla, Nil Karaibrahimgil, Yalın, Kenan Doğulu ve Serdar Ortaç’ın da bulunduğu müzik dünyasından 15 önemli şarkıcı ve grubun şarkılarıyla coştu.

Bugüne kadar toplam 1.500 kişinin görev yaptığı GNCFEST etkinliklerinin en kalabalık etkinliği ise geçen yıl Konya’da 60 bin kişinin izlediği ve Sıla ile Model’in sahne aldığı konser oldu.

12 saat kesintisiz müzik 

Bu sene 7 Eylül Pazar günü İTÜ Stadyumu’nda gerçekleştirilecek 9. GNCFEST ise ilk defa tüm gün sürecek, gnçtrkcll’lileri eğlenceye doyuracak ve hafızalarda yer edecek bir etkinlik olarak planlandı. 12 saat kesintisiz müzik keyfinin yaşanacağı festival, Avrupa turnesinin ilk ayağını Türkiye’de gerçekleştiren Pharrell Williams’ı ağırlayacak. “Happy” şarkısı ile tüm dünyanın tanıdığı Grammy ödüllü şarkıcı Pharrell Williams’ın yanı sıra ilk albümüyle listelerin zirvesine yerleşme başarısı yakalayan İngiliz şarkıcım Rita Ora ve YouTube’da 1 milyar tıklamayı aşan INNA da GNCFEST sahnesinde olacak. Festivalin Türkiye’de gençlerin gözdeleri arasında yer alan konukları arasında ise Manga ve Model grupları ile Mabel Matiz yer alacak.