Turkcell Dijital Akademi'den perakende ve satışın ABC'si

Turkcell Dijital Akademi, Bilgi Üniversitesi iş birliği ile içeriğini büyütüyor

Turkcell Dijital Akademi'den perakende ve satışın ABC'si

Turkcell Dijital Akademi bilgiye her an her yerden ulaşım konusunda yeni iş birlikleri yapmaya devam ediyor. Son olarak Türkiye’de ilk kez İstanbul Bilgi Üniversitesi’yle imza attığı yeni proje kapsamında, Turkcell Dijital Akademi “Perakende Satış” sertifika programı ile bu sektörde çalışan ve çalışmak isteyen herkese mesleki kariyer ve uzmanlık fırsatı tanıyor.

 

36 konu başlığı altında işin uzmanlarından eğitimler


Sertifika programına katılanlar, Turkcell Akademi ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden gerçek saha tecrübesini yaşamış eğitmenler tarafından deneyim ve örnekler, ipuçları, mini testler, kısa ve öz anlatımlarla sektörü tanıma, perakende satış kariyerini, uzmanlığını ve kendini geliştirme imkânı bulacaklar. Turkcell abonelerinin kullanımına açık olan Turkcell Dijital Akademi’nin web sitesinden girilebilen eğitimler 49,90 TL’ye satın alınabiliyor. Program dâhilindeki 36 konu başlığı altında perakendeciliğin tarihinden satışa uygun ortam yaratmaya ve müşteri profillerine, stok yönetiminden iyi bir satış temsilcisinin becerilerine ve mağaza tiplerine kadar pek çok alanda eğitim veriliyor. 


Banu İşçi Sezen: “Müşterilerimize hizmet veren, satış yapan ekiplerimizin başarısı kadar başarılıyız”

 1432721386_banu-isci-sezen-3.jpg

Turkcell Akademi’den Sorumlu Grup Başkanı Banu İşçi Sezen, insana yatırımın şirketler için en öncelikli unsur olduğuna dikkat çekerek, “Hepimiz, her gün müşterilerimize hizmet veren, satış yapan ekiplerimizin başarısı kadar başarılıyız. Geliştirdiğimiz ürünlerin, tasarladığımız süreç ve deneyimlerin müşterilerimize doğru şekilde sunulabilmesi, müşterilerimizin ihtiyaçlarını adresleyebilmesi perakende noktalarında çalışan uzmanlarımızın nitelikleri yukarı çıktıkça mümkün olmakta. Perakendecilikte  ürünler, çözümler, mağaza tasarımları, verimli iş modelleri çok kolay kopyalanabiliyor. Kopyalanamayan  ve rekabette en büyük gücü sağlayan tek unsur var; o da "İNSAN". Bu nedenle her gün müşterilerimize nitelikli insan gücü ile ulaşmak, iyi çalışanlarımızın bağlılığını arttırmak hepimiz için çok önemli. Perakende sektörü en çok istihdam yaratan ikinci sektör olmasına rağmen, daha iyi bir iş bulana kadar bir sıçrama tahtası olarak görülüyor. Sektör çalışanlarında %40 ile %100 oranında kayıp yaşanıyor. Çalışanlar açısından bakıldığında yorucu ve uzun çalışma saatleri daha rahat çalışılacak yer arayışını sürekli kılıyor. İşverenler de  sürekli yeni işe alımla birlikte tekrarlanan uyum süreci ve mesleki becerilerin gelişimine  tekrar tekrar yatırım yapmak zorunda kalıyor. İşte tüm bu zorlukları eğitim ile ortadan kaldırabilmek için Turkcell Akademi olarak Türkiye’nin öncü üniversitelerinden İstanbul Bilgi Üniversitesi ile birlikte 7/24 her an her yerden ulaşılabilecek, sertifikalı bir eğitim oluşturduk. Tüm sektör çalışanlarına faydalı olmasını diliyoruz.” dedi.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Eğitim Direktörü Selim Sonsino ise Turkcell Akademi işbirliğinde geliştirilen Perakende Satış Sertifika Programının, genel ve perakende satışa ilişkin bilgiler açısından büyük değer taşıdığına dikkat çekti. Sonsino, “Toplumumuzda öğrenmek iletişime dayanıyor. Son yıllarda iletişim artarak dijital ortama taşındı. Bizler de eğitimin dijital olmasını destekliyoruz ve bu tür aktarımın son derece esnek ve geniş kitlelere ulaşabilir olmasını bilginin paylaşımı açısından önemli buluyoruz.” dedi.

Türkiye’de en fazla aranan iş alanı “Perakende Satış”

Turkcell’in “Perakende Satış” sertifika programını seçmesindeki temel neden bu eğitimden çok büyük bir kitlenin faydalanabilecek olması. İnsan kaynakları verilerine göre iş ve kariyer ilanlarında en fazla aranan pozisyon satış temsilciliği ve 3,8 milyon çalışan ile perakende Türkiye’de kayıtlı istihdamın en fazla olduğu sektör. Dolayısıyla perakende sektöründeki satış ekipleri, sektör bazında toplam çalışan sayısı içindeki oranı en fazla olan grubu oluşturuyor. Türkiye’nin en çok aranan iş pozisyonu olan perakende satış alanında eğitim alanlar; pratik ve tecrübeye dayalı derslerle kendilerini beceri ve yetkinlik olarak geliştirebilecekler. Turkcell Dijital Akademi, eğitim sonunda sertifika verdiği kişilerin perakende satış sektöründe iş bulurken, iş kurarken ya da mevcut işinde uzmanlaşırken, kariyerine, kendine ve kurumuna değer üretecek bilgilerle donanım sahibi olmasını hedefliyor.