Güncel

Turkcell Global Bilgi büyümeye devam ediyor

Türkiye’nin lider müşteri ilişkileri yönetim merkezi Turkcell Global Bilgi, finans ve kamu sektöründe yeni müşterileri bünyesine katarak büyümeye devam ediyor.

Turkcell Global Bilgi büyümeye devam ediyor

Turkcell Global Bilgi, “Bileşim Alternatif Dağıtım Kanalları ve Ödeme Sistemleri A.Ş.’yi”, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın “ALO 144 Sosyal Yardım Hattı”, “ALO 183 Aile, Kadın, Çocuk, Özürlü ve Sosyal Hizmet Danışma Hattı” ve “Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Sistemi Etkileşim Merkezi” için hizmet vermeye başladı. Turkcell Global Bilgi aynı zamanda müşterileri arasında bulunan“ALO 170 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İletişim Merkezi” operasyonundaki büyüme ile de hizmet kapasitesini artırdı.

Turkcell Global Bilgi, finans ve kamu sektöründeki yeni müşterileri ile çağrı merkezi sektöründeki liderliğini sürdürüyor. Finans sektöründe Bileşim Alternatif Dağıtım Kanalları ve Ödeme Sistemleri A.Ş.’yi portföyüne ekleyen Turkcell Global Bilgi, Ziraat Bankası için e-ekstre, pasif POS, iade kredi kartı konularında dış arama hizmeti sunuyor. Turkcell Global Bilgi, kamu sektöründe ise “ALO 144 Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın Sosyal Yardım Hattı”, “ALO 183 Aile, Kadın, Çocuk, Özürlü ve Sosyal Hizmet Danışma” ve “Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Sistemi Etkileşim Merkezi” için hizmet vermeye başladı. “ALO 170 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İletişim Merkezi” operasyonu ise 200 kişilik yeni istihdam ile büyüyerek vatandaşa hizmet vermeye devam ediyor.

1355425470_akin-akalin.jpg“2012 hedeflerimiz arasında kamu ve finans sektöründe ilerlemek vardı”

Şirket bünyesine kattıkları yeni müşteriler ile 2012 hedeflerini adım adım gerçekleştiriyor olmanın mutluluk verici olduğunu belirten Turkcell Global Bilgi İş Geliştirme Direktörü Akın Akalın “2012 hedeflerimiz arasında özellikle kamu ve finans alanında ilerlemek vardı.  Sunduğumuz hizmet kalitesi, profesyonellik ve sahip olduğumuz müşteri deneyimi ile bu hedeflerimizi büyük bir hızla gerçekleştiriyoruz. z dedi.  Turkcell Global Bilgi’nin 2013 yılında kamu sektöründeki müşterilerine sunulacak hizmet ve kanal sayısını artırarak genişleteceklerini ifade eden Akalın, “Müşteri hizmetleri alanındaki 13 yılı aşkın deneyimimiz, yüksek bilgi güvenliği standartlarımız ve etkin teknoloji kullanımımız ile bankaların inbound çağrı merkezi hizmetlerini de 2013 yılında sağlamayı hedefliyoruz. Satış, tahsilat ve teknoloji ürünlerimiz ile bankalara ve diğer finans kurumlarına 2013 yılında katma değer oluşturmak önceliklerimiz arasında. Pazarda yenilikçi hizmet alanlarına yatırım yaparak teknoloji, finansal güç, operasyon bilgimiz ile farklılaşmak ve müşterilerimize entegre müşteri hizmetleri sunmak ana hedefimiz. Yeni müşterilerimiz için sunacağımız hizmet kalitesinde, her zaman olduğu gibi fark yaratacağımıza yürekten inanıyor, bu yeni işbirliklerinin herkese hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Turkcell Global Bilgi Ziraat Bankası için Dış Arama Hizmeti Sunuyor

Turkcell Global Bilgi, finans sektöründeki müşteri portföyüne Bileşim Alternatif Dağıtım Kanalları ve Ödeme Sistemleri A.Ş.’yi de ekledi. Ziraat Bankası için e-ekstre, pasif POS, iade kredi kartı konularında dış arama hizmeti sunuluyor.

Turkcell Global Bilgi, kamuda hizmet verdiği projelere bir yenisini daha ekledi

Turkcell Global Bilgi  “ALO 144 Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın Sosyal Yardım Hattı”  ve “ALO 183 Aile, Kadın, Çocuk, Özürlü ve Sosyal Hizmet Danışma Hattı”  üzerinden vatandaşa Gaziantep’te hizmet vermeye başladı.

ALO 183 üzerinden vatandaşlara aile, kadın, çocuk, şehit yakınları, gaziler,  özürlü ve yaşlıların ihtiyaç duydukları sosyal hizmet  konularında bilgilendirme, yönlendirme, destek, rehberlik hizmetleri veriliyor.  ALO 144’ü arayan vatandaşlara ise sosyal yardım hakkında bilgilendirme, yönlendirme, rehberlik ve sosyal yardım süreç takibi ile koordinasyon sağlanıyor. Turkcell Global Bilgi, hizmet dahilinde sunduğu Teknik Yardım Masası hizmeti ile kurum kullanıcılarına her türlü teknik desteği sağlıyor.

İlgili Çağrı Merkezleri’nde ayrıca 3G görüntülü görüşme altyapısı ve işaret dili bilen personel ile işitme engelli vatandaşlara da hizmet veriliyor. Toplam 101 kişilik istihdamın sağlandığı projede 21 engelli ve 3 işaret dili bilen vatandaş temsilcisi görev alıyor.

ALO170 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İletişim Merkezi, Turkcell Global Bilgi ile büyümeye devam ediyor

ContactCenterWorld’ün düzenlediği “2012 Top Ranking Performers” ödüllerinde  “En iyi Dış Kaynak İş Ortaklığı” kategorisinde dünya birinciliği ödülünü alan ALO170 Çalışma ve Sosyal Güvenlik İletişim Merkezi, Turkcell Global Bilgi ile büyümeğe devam ediyor. Vatandaşa daha etkin ve hızlı çözüm getirmeyi amaçlayan proje için 100 kişi ile Karaman’da hizmet veren çağrı merkezi çalışan sayısı Ekim Ayı’nda 300 kişiye çıkartıldı. ALO 170 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İletişim Merkezi’ne vatandaşlardan gelen çağrılar ağırlıklı olarak özürlü aylığı, yabancı çalışma izinleri, ücret, kıdem tazminatı, iş gücü sözleşmeleri, mobbing ve iş sağlığı ve güvenliğine ilişkin yönetmeliklerden oluşuyor.


1 milyonun üzerinde öğrenci Turkcell Global Bilgi’den hizmet alacak

Turkcell Global Bilgi, Türk Yüksek Öğretimi’nde ilklere imza atmış Anadolu Üniversite’ne Açık Öğretim Sistemi Etkileşim Merkezi üzerinden hizmet vermeye başladı. Turkcell Global Bilgi böylece yüksek öğretim sektörüne de giriş yapmış oldu. 444 1026 numaralı telefon üzerinden hizmet sunan  Açık Öğretim Sistemi Etkileşim Merkezi’ni arayanlar; öğrenci kabul, kayıt yenileme, ödemeler, askerlik tecil işlemleri, not durum belgesi (transkript), öğrenci belgesi, diploma, ders kitapları, dikey geçiş, sınavlara giriş vb. ile ilgili bilgiler alabiliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.