Güncel

Turkcell Global Bilgi Erzurum Çağrı Merkezi 10. Yılını Kutladı

Turkcell Global Bilgi Erzurum Çağrı Merkezi, doğudaki ilk tesisi olan Erzurum'da kuruluşunun 10


Turkcell Global Bilgi Erzurum Çağrı Merkezi, doğudaki ilk tesisi olan Erzurum'da kuruluşunun 10. yılını kutladı. Teknolojioku.com olarak bizzat katıldığımız toplantıda Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, Erzurum'daki çağrı merkezi ve sağladığı istihdam ile ilgili dikkat çekici bilgiler verdi.

1449834827_20151210143814.jpg

Turkcell Global Bilgi Erzurum Çağrı Merkezi 10 Yılda 1,1 Milyar TL Kazandı

 10 yıl önce sadece 29 kişilik bir ekip ile hizmet vermeye başlayan Erzurum'daki çağrı merkezi bugün 1224 kişilik büyük çalışan sayısına sahip oldu. Günlük ortalam 33.000 çağrı karşılayan ekibin yaş ortalaması ise 27 olarak açıklandı. Turkcell Global Bilgi Erzurum çağrı merkezinin şehre yaptığı katkı ise 10 yıllık süreç içinde 1.1 Milyar Tl olarak açıklandı.

Turkcell Global Bilgi'nin genel rakamları ise 24 farklı yerde günlük 55000 çağrı, 5 farklı dilde hizmet ve 12000 çalışan olarak  belirtildi.

1449836369_20151210154638.jpg

Basın turu sırasında Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu gelen bir çağrıyı yanıtlayarak abonesine bizzat yardımcı olmaya çalıştı. Bu sırada ortaya güzel görüntüler de çıktı.

1449836934_img20151211142636.jpg 

İstihdam konusunda özellikle kadın nüfusunun yoğunluğuna dikkat çeken Kaan Terizoğlu, genel toplamda 83 bin gibi bir istihdamın %67'lik dilimini kadınların oluşturduğunu dile getirdi. Engelli kontenjanı kısmında da oldukça hassas olan firmanın, Erzurum'daki çağrı merkezinde çalışan Çağla Uğraş ise şunları dile getirdi.

1449837255_tgb-10.yil.jpg

"Kışı soğuk, yürekleri sıcacık insanların şehri Erzurum’da 1993 yılında tam da Dünya Engelliler Günü’nde dünyaya geldim. Dünyaya geldiğimde engelli olduğum, annemin kucağına gidene kadar ben dâhil herkesten gizlenmişti. Hayallerime koşmak için ellerimin üzerinde yürümek zorunda kalacağımdan habersizdim, ama hep gülüyordum. Yürüme engelimi ortadan kaldırmak için aile büyüklerimiz ilk etapta tedavime direnç gösterip babamdan kaderci olmasını istemişler. O koca yürekli adam kimseyi dinlemeden ameliyat olmamı sağlamış ve bugün ayakta durmamı sağlayan tohumların yeşerme sebebi oldu. Ekonomik durumumuz çok kötüyken umudunu kaybetmeyen babam ek işler yaparak daha fazla para kazanıp bana destek oluyordu. Zaman hızla ilerlerken engelim de umutlarım karşısında benim gibi büyüyordu. Yılmadan korkmadan birçok acıya rağmen yürüyemeyen, daha sonra elleri üzerine yol alan o küçük kız, bastonla yürüyecek güne ulaşmıştı. En çok da rengârenk ayakkabıları giyemiyor olmak üzüyordu beni. Bir kez denedim aslında. Ama düşüp bacağımı ve kalça kemiğimi kırdım, yine olmamıştı yürüyememiştim. Kırıkların tedavisi sonrasında ortopedik ayakkabı ile tanıştım 12 yaşında yürümeye çalışan bir bebek gibi babamın beni yürütmeye çalışması ve ortopedik ayakkabı ile ayakta durmayı öğrendim. Üniversiteyi kazanmama rağmen babamın trafik kazası geçirince gidemedim. 2011 yılında Turkcell Global Bilgi Ailesi’ne katıldığımda bu durumdaydım ve para kazanmam gerekiyordu. Hayallerim için çalıştım, umudumu kaybetmedim. Artık iki ayağımız üzerinde duruyordum. İkinci ailemin verdiği destekle babamı iyileştirdik, evimizi aldık, arabamızı aldık. Zor zamanlarda üniversite okumak hayalken şimdi 2. Üniversitemi okuyorum. Turkcell benim ayaklarım oldu, üzerinde yürüdüğüm ellerim oldu, tutunduğum bastonlarım oldu, umudum oldu, koca yürekli babam oldu. Turkcell’i çok seviyorum."

Çağrı merkezinin eğitime de yön verdiğini anlatan Kaan Terizoğlu,"Turkcell Global Bilgi Erzurum Çağrı Merkezi kurulduktan sonra nitelikli eleman ihtiyacı sebebiyle Atatürk Üniversitesi bünyesinde Çağrı Merkezi Yönetimi Meslek Yüksek Okulu açıldı. Özel sektör - üniversite işbirliğiyle 2011 yılında açılan meslek yüksekokulu bugüne kadar 500’ün üzerinde mezun verdi" dedi.

Turkcell Global Bilgi bünyesinde 210 müşteri temsilcisinin evden çalıştığını, bunu fiber optik altyapının mümkün kıldığını aktaran Terzioğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kasım ayında Amerika’da düzenlenen “Contact Center World” ödüllerinde “En iyi Home Agent” (evden çalışma modeli) ve “En iyi Self Servis” kategorilerinde dünya birincisi olduk. Fiber internet altyapısı evden çalışma modelinin gelişmesi için çok önemli. Çünkü evden çalışırken kesintisiz ve hızlı bağlantı ile kaliteli hizmet sağlayabilmek için fiber internet alt yapı şart. Yani bir anlamda fiber internet demek, istihdam demek.”

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.