Güncel

Turkcell Global Bilgi yine şampiyon oldu

Turkcell Global Bilgi üçüncü kez dünyanın en iyisi.

Turkcell Global Bilgi yine şampiyon oldu

Turkcell Global Bilgi, çağrı merkezi sektörünün dünya  çapındaki en büyük organizasyonu “ContactCenterWorld”un “2012 Top Ranking Performers” ödüllerinde “En İyi Dış Kaynak İş Ortaklığı”kategorisinde dünya birincisi olurken; “En İyi Self Servis Teknoloji Uygulaması” kategorisinde ise dünya ikinciliği elde etti.

Turkcell Global Bilgi bu organizasyonda 2011 yılında “Dünyanın En İyi Çağrı Merkezi” ve “En İyi Performans Gelişimi Programı” kategorilerinde de dünya birincisi olmuştu. Böylece Turkcell Global Bilgi son iki yıl içerisinde üçüncü kez dünya şampiyonu olarak Türkiye’nin sektör adına gururu oldu.

Türkiye’nin lider müşteri ilişkileri yönetim merkezi Turkcell Global Bilgi, çağrı merkezi sektörünün dünya çapındaki en prestijli organizasyonlarından ContactCenterWorld.com’un düzenlediği ve sektörün en iyilerinin belirlendiği  “2012 Top Ranking Performers” ödüllerinde

1351955052_contactcenterworld.jpg

“En İyi Dış Kaynak İş Ortaklığı” kategorisinde dünya birincisi olurken,  “En İyi Self Servis Teknoloji Uygulaması kategorisinde  de dünya ikinciliğini elde etti.  2 Kasım 2012 Cuma gecesi ABD’nin Las Vegas kentinde düzenlenen ödül töreninde, Asya Pasifik, EMEA ve Amerika kıtası birincileri dünyanın en iyisi olmak için yarıştı.

1351955095_turkcell-global-bilgi-genel-muduru-bahadir-pekkan.jpg

Bahadır Pekkan: “Dünya standartlarında bir çağrı merkeziyiz

Turkcell Global Bilgi Genel Müdürü Bahadır Pekkan konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Kurulduğumuz günden bu yana sektörümüzü ilgilendiren birçok alanda önemli başarılara imza attık ve bu başarılarımızı hem yurt içinde hem yurt dışında aldığımız bir çok ödülle taçlandırdık. Çağrı merkezi sektörü için dünyanın bu en prestijli yarışma organizasyonundan biri olan “ContactCenterWorld“un dünya finallerinde aldığımız “En İyi Dış Kaynak İş Ortaklığı”kategorisindeki dünya birinciliği ve “En İyi Self Servis Teknoloji Uygulaması” kategorisindeki dünya ikinciliği ödülleri hem şirketimiz hem de ülkemiz adına gurur verici. Yüzde 45 pazar payıyla Türkiye’nin lider müşteri ilişkileri yönetim merkezi olarak yurt içi ve yurt dışında toplam 18 lokasyonda, 10.000 çalışanımızla aynı kararlılık, cesaret ve yenilikçi anlayışla Türkiye’ye ve müşterilerimize hizmet etmeye devam edeceğiz.” dedi.

Müşteri memnuniyeti için en kaliteli hizmet

Turkcell Global Bilgi,En İyi Dış Kaynak İş Ortaklığı” kategorisindeki dünya birinciliği ödülünü, ÇSGB, İŞKUR ve SGK kurumlarının yaklaşık 300 hizmetinin entegre bir şekilde 7/24 sunulduğu Çalışma ve Sosyal Güvenlik İletişim Merkezi ALO 170 ile aldı. Karaman’da yüzde 50’si engelli olmak üzere 100, Şanlıurfa’da ise yüzde 75’i kadın olmak üzere 200 kişi ile hizmet veren merkezler, ilk temasta %87’lik yüksek çözüm oranı ve müşteri memnuniyeti ile  örnek kamu projesi olarak gösterildi. Ayrıca Çalışma ve Sosyal Güvenlik İletişim Merkezi, ülke ekonomisine bir yılda milyonlarca TL katkı sağladı. ALO 170 kayıt dışı istihdam ile mücadelede hedefe ulaşmada devlet ve vatandaş arasındaki en etkili kanal oldu.

Turkcell Global Bilgi bir diğer ödülünü ise dünyada örnek gösterilen Ses Tanıma Teknolojisi ile “En İyi Self Servis Teknoloji Uygulaması” dalında aldı. Turkcell Global Bilgi, bu teknoloji ile aboneler için teyit ve kimlik doğrulaması gerektiren konularda, anne kızlık soyadı gibi ek sorulara gerek kalmadan yönlendirme sağlayarak, teyit süresini ortalama 5 saniyeye indiriyor. Ses Tanıma teknolojisi ile kullanıcılar sesin, parmak izi ile yakalanan güvenlik düzeyinin de üzerinde olan taklit edilemez ve kişiye özel biyometrik özellikleri sayesinde işlemlerini, geleneksel şifreleme yöntemlerine göre çok daha güvenli bir şekilde gerçekleştiriyorlar.

Her yıl dünyada ilk üçe girmeyi başaran Turkcell Global Bilgi, geçen yıl ContactCenterWorld’un “2011 Top Ranking Performers” ödüllerinde  “Dünyanın En İyi Çağrı Merkezi” seçilmiş, ayrıca yine aynı yarışmada “En İyi Performans Gelişimi Programı” kategorisinde de dünya birinciliğini elde etmişti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.