Güncel

Turkcell Gönüllüleri’nden Özel Eğitim Uygulama Okulu’na “Uygulama Evi”

Turkcell çalışanından oluşan ve gönüllü projeleriyle bugüne kadar 50 bin çocuğa ulaşan Turkcell Gönüllüleri Adana Seyhan’daki Mehmet Kamuran Tekin Özel Eğitim Uygulama Okulu ve İş Uygulama Merkezi kapsamında hizmet verecek olan bir Uygulama Evi açtı.

Turkcell Gönüllüleri’nden Özel Eğitim Uygulama Okulu’na “Uygulama Evi”

Okulda eğitim gören zihinsel engelli çocukların hayatını kolaylaştıracak olan Uygulama Evi engelli çocukların günlük ihtiyaçlarını karşılayabilme konusundaki  yetilerini geliştirmelerine katkı sunma amacıyla hayata geçirildi. Yüz civarında öğrenciye hizmet verecek olan Uygulama Evi teorik eğitim vermek için hazırlanan iki sınıf ile birlikte içerisinde buzdolabı, çamaşır makinesi, tabak, çanak, çatal bıçak gibi ev aletlerinin bulunduğu bir uygulama sınıfından oluşuyor. Uygulama Evi’nde teorik dersler ile birlikte ayakkabı bağlamaktan, yataklarını toplamaya, çamaşır makinesi çalıştırmaktan, pencerelerini kapatmaya kadar gündelik hayata dair pratiklerini geliştirebilecek.

 1418136198_turkcell-acilis.jpg

Yaklaşık 2000 kadar Turkcell çalışanından oluşan Turkcell Gönüllüleri, proje yaratma aşamasında yardıma ihtiyacı olan kişi ve projeleri sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği yaparak tespit ediyor ve harekete geçiyor. Bu doğrultuda daha önce de Kitaplar Kutuya Çocuklar Okula, Oyuncağını Paylaşır mısın?, Ayvalık’ı Yeşillendiriyoruz, Her çocuğun bir kitabı olsun, Şırnak Fatih İlköğretim Okulu Restorasyonu, Tokat İlk Öğretim Okulu Spor Alanı ve Oyun Parkı Düzenlemesi gibi projeler Turkcell Gönüllüleri tarafından hayata geçirilmişti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.