Güncel

Turkcell, iOS 6.1 güncellemesi için tavsiyelerde bulundu!

iOS 6 ve 6.1'de yaşanan sorunlar nedeniyle gsm operatörleri tavsiyelerde bulunmaya devam ederken, hataların söz konusu yazılımdan kaynaklandığı bildiriliyor.


Apple’ın iOS 6 ile bir dizi sorunlar yaşadığı biliniyor. Sistemin kararlı hale getirilmesi adına ardı ardına güncellemeler sunulurken gsm operatörleri de güncelleme noktasında kullanıcılarına uyarı ve tavsiyelerde bulunuyor.

Hatırlanacağı üzere Vodafone İngiltere kullanıcılarını iOS 6.1 güncellemesini yapmamaları konusunda uyarmıştı. Şimdi ise Turkcell, sistemin mail trafiğinde yaşanan performans düşüklüğünün yazılımdan kaynaklandığını ve bu sebeple telefonlarını iOS 6.1.1 sürümüne güncellemeyecekler için tavsiyelerde bulundu.
1361045118_ios61.jpg

Turkcell’in yaptığını duyuruya aşağıdan göz atabilirsiniz.

Apple iOS 6.1 ve iOS 6.1.1 Yazılım Güncellemesi Hakkında

Apple’ın iPad ve iPhone telefonlarda çıkan son yazılım güncellemesi sonrasında e-posta erişimlerinde sorun yaşıyor olabilirsiniz. Problemler, e-postaerişiminde yavaşlık, pil ve veri (data) tüketimi olarak kendini göstermektedir. Apple tarafından dün yapılan açıklama üzerine problemin bir sonraki yazılım güncellemesi ile çözümleneceği duyurulmuştur. Şu anda yazılımlarını 6.1 ve 6.1.1’ e güncellemeyen Turkcell iPhone kullanıcılarının bulundukları yazılım versiyonunda kalmalarını tavsiye ederiz. Apple’ın konu ile ilgili yaptığı açıklamada, bu sorunu yaşayan kullanıcılar için paylaştığı çözüm önerisi aşağıdaki gibidir:

  • Ayarlar - E-posta - Kontak - Takvim ayarları seçeneği tıklanır.
  • İlgili exchange e-posta hesabı seçilir
  • Takvimler seçeneği kapatılır,
  • 10 saniye bekledikten sonra takvim seçeneği tekrar açılır.
Yorumlar
matrix
yaw bosver sen bu isleri turkcell tuketiciye nasil uygun fiat politikasi sunarim diger operatorler gibi onun pesine dus sen kendinden bir habersin appelin derdine dusmussun satarsin korkma tarifeyle iphone
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.