Güncel

Turkcell müşterisi en mutlu GSM şirketi olarak seçildi

Turkcell bu ödülün yanı sıra, “müşteri memnuniyetinde süreklilik” ve “2012 sektör birinciliği” ödüllerine de layık bulundu.


Turkcell, KalDer’in (Türkiye Kalite Derneği) düzenlediği  “Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi’nde, 7 yıldır müşteri memnuniyetinde birinciliğini sürdürdüğü için en prestijli ödül olan Siyah Heykel’in sahibi oldu. Turkcell bu ödülün yanı sıra, “müşteri memnuniyetinde süreklilik” ve “2012 sektör birinciliği” ödüllerine de layık bulundu.

Türkiye’nin lider teknoloji ve iletişim şirketi Turkcell, Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi’nde 3 ödül birden kazandı. 2005 yılından bu yana ölçülen endekse göre belirlenen ve müşteri memnuniyeti konusunda en çok puan alan şirketlere verilen ödüller, dün akşam Swiss Otel’de KalDer tarafından gerçekleştirilen “Gala Gecesi”nde dağıtıldı.

1369409668_vdf6954.jpg

Turkcell, “Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi” ölçümlerinde sektöründe 7 yıl üst üste birinci olma başarısını göstermiş şirketlere verilen Siyah Heykel’e layık bulunurken, ayrıca Sürdürülebilir Başarı Ödülü olan Altın Heykel’i ve 2012 Sektör Birinciliği ödülünü de aldı.

Turkcell adına 3 ödülü alan Müşteri Deneyimi Direktörü Meltem Şahin; “Hedefimiz müşterilerimize en iyi müşteri deneyimini yaşatmak. Turkcell’de her zaman müşterilerimizin hayatını kolaylaştıran hizmetler sunarak uzun vadede her müşterimizin, “Turkcell benim için vazgeçilmez” demesi için çalışıyoruz. Geçtiğimiz iki sene içinde klasik müşteri hizmetleri olan çağrı merkezi ve mağazalarımıza ek olarak SMS, Web Chat ve Sosyal Medya gibi üç yeni kanalda hizmet vermeye başladık. Bu olumlu sonuçlardan aldığımız cesaret ve güvenle geçmiş senelerde olduğu gibi önümüzdeki dönemde de amacımız, müşterimiz için değer yaratan deneyime odaklanmak olacak” dedi.

Birinciler nasıl belirleniyor

Türkiye Müşteri Memnuniyet Endeksi (TMME), ABD’deki Michigan Üniversitesi tarafından geliştirilmiş, yaklaşık 20 ülkede yürütülen Ulusal Müşteri Memnuniyeti Endeksi’nin Türkiye uygulamasıdır. TMME, 2005 yılından beri Türkiye Kalite Derneği-KalDer, KA Araştırma Limited ortak girişimi tarafından yürütülüyor. Endeks, satın alınan ürün ve hizmetlerin müşterileri nezdinde memnuniyetlerinin 3 aylık dönemlerde ölçülmesi ve bunun özel bir ekonometrik model kullanılarak analiz edilmesiyle oluşuyor. Ölçüm, her yıl 25’i aşkın sektör ve bu sektörlerde yer alan yaklaşık 120 şirketi kapsıyor.

Yorumlar
efrasiyab
pahalı ama çok kaliteli firma. Adamlara cemaat çöküyor... bakalım hangi yabancı devlete ne için peşkeş çekilecek... Ayrancıyı ibretle izliyoruz...
Cevapla
Misafir
Pahalı ama iyi çeker.
Cevapla
Misafir
En Son kullanılacak hat Turkcell'dir. Hatta hiç kullanılmaz.
Cevapla
Misafir
cok pahali
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.