Güncel

Turkcell Superonline ve Nat Geo ile Tanzanya’da safari macerası

Turkcell Superonline ve National Geographic Channel işbirliğiyle hayata geçirilen ve ışık hızında fiber internet deneyimini gerçek hayata taşıyan yarışmada ikinci etap başladı.

Turkcell Superonline ve Nat Geo ile Tanzanya’da safari macerası

Türkiye’de dünya ile aynı anda fiber internet çağını başlatan Turkcell Superonline tarafından National Geographic Channel işbirliğiyle hayata geçirilen ve hız tutkusunu sanal dünyadan gerçek hayata taşıyan yarışmada ikinci etaba girildi. Büyük ödülün sahibi olmak isteyenlerin yaratıcı yanıtlarını bekleyen hız temalı yeni soru, Turkcell Superonline ve Nat Geo’nun Facebook sayfasında oluşturulan özel uygulamada yerini aldı.

Yarışmaya katılmak için “Dünyanın en hızlı koşan hayvanı çitalar, saatte 120 km hızla koşabiliyor! Tanzanya’da dünyanın en hızlı hayvanı çitayla burun buruna geldin, #enhızlısından ona ne derdin?” sorusuna 3 Şubat tarihine kadar #enhızlısından hashtag’iyle yanıt vermek gerekiyor. En yaratıcı yanıtın sahibi, National Geographic Expeditions’a katılarak, bir sevdiğiyle birlikte Afrika’da 11 gün sürecek safari macerası yaşama hakkı kazanacak.

Katılan herkesin Turkcell Superonline’dan bir ay boyunca ücretsiz internet kullanım hakkı elde edeceği yarışmada jüri tarafından seçilecek en iyi 5 yanıtın sahibi Go Pro3 kamera, 5 kişi ise Nat Geo USB belleğin sahibi olacak.

 1391077432_map.jpeg

Yarışmanın ilk etabında “Dünyanın en hızlı arabası saatte 439 kilometre hız yapabiliyor! Sen #enhızlısından kimin yanına, neden giderdin?” sorusuna en yaratıcı cevabı veren Kaan Bilge, saatte 200 kilometre hıza erişerek dünyanın en hızlı Roller Coaster’ı ünvanına sahip dev trenin de yer aldığı Ferrari World Abu Dhabi’de heyecan dolu iki gün geçirme hakkının sahibi olmuştu.

İkinci ve üçüncü etabıyla Nisan 2014’e kadar sürecek yarışmada yer alıp büyük ödüllerin sahibi olmak için www.facebook.com/Superonline adresini ziyaret etmek ve #enhızlısından hashtag’iyle birlikte mesajı girdikten sonra açılan kısa formu doldurmak yeterli.

Nat Geo kaşifi ile Tanzanya’nın gizemlerini keşfetme şansı

National Geographic Society’nin hazırladığı National Geographic Expeditions, tüm kıtalarda belirli bölgelere yapılan bağımsız keşif turlarından oluşuyor. Her turda, o bölge veya bölgede görülecekler hakkında uzman bir National Geographic kaşifi yer alıyor. Ödüle hak kazanan talihliler Afrika’nın mükemmel atmosferini ve unutulmaz manzaralarını keşfe çıkacaklar. Tanzanya’nın en iyi kamplarından birinde konaklayıp, Serengeti Ulusal Parkı’na ziyaret ederek, Ngorongoro Tepesi’nde kültür ve trekking macerası yaşayacaklar.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.