Güncel

Turkcell tüketici finansman şirketi kurmak için BDDK'ya başvurdu

Turkcell sermaye tavanı toplamı 500 milyon olacak yeni şirket için başvurusunu yaptı.

Turkcell tüketici finansman şirketi kurmak için BDDK'ya başvurdu

Turkcell sermaye tavanı toplam 500 milyon liraya kadar olacak tüketici finansman şirketi kurulması için Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'na (BDDK) başvurduğunu duyurdu.

Turkcell'in Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayımlanan açıklaması şu şekilde; “Şirketimiz Yönetim Kurulu, sermaye tavanı toplam 500,000,000 TL'ye kadar olacak olan tüketici finansman şirketi kurulmasına ve bu kapsamda gerekli işlemlerin yapılması ve izinlerin alınması için yönetime yetki verilmesine karar vermiştir. Bu kapsamda gerekli izinlerin alınması için Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'na başvuru yapılmıştır.”

Öte yandan şirketin, KAP'ta yer alan bir başka açıklamasında, yurtdışında yerleşik kişilere satılmak üzere borçlanma aracı ihracı ile ilgili de şu ifadelere yer verildi:

"25 Ağustos 2015 tarihli açıklamamız kapsamında; şirketimizce Türkiye dışında yerleşik gerçek ve tüzel kişilere satılmak üzere azami 1 milyar dolar veya eş değeri yabancı para tutarına kadar tahvil, finansman bonosu veya benzeri türden borçlanma aracının halka arz edilmeksizin tahsisli ve/veya nitelikli yatırımcılara satış şeklinde ihracına ilişkin olarak ihraç belgesi onayı için Sermaye Piyasası Kurulu'na başvurulmuştur. İlgili borçlanma aracı bir veya birden fazla ihraç yoluyla çeşitli tertip ve vadelerde ve ihraç tarihlerindeki piyasa koşullarına göre belirlenecek sabit ve/veya değişken faiz oranlarında ihraç edilebilir."(AA)

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.