Güncel

Turkcell'den şaşırtan hamle! Yeni bir sektöre giriyor

En fazla kullanıcıya sahip GSM operatörü Turkcell, son dönemin en popüler sektörlerinden birinde yerini alacak.

Turkcell yemek kartı şirketi kuracak

Türkiye'nin en fazla kullanıcıya sahip telefon operatörü Turkcell, farklı bir alana yatırım yama kararı aldı. Firma ortak ödeme şirketi ve yemek kartı şirketi kurma kararı aldığını duyurdu. Turkcell’in dün yapılan olağan genel kurul toplantısında alınan kararlar duyuruldu.

KAP'A BİLDİRDİ İŞLEMLER BAŞLADI

Turkcell’den Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada, bağlı ortaklığı Turkcell Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri’nin (TÖHAŞ) veya başka bir Turkcell Grup şirketinin, Merkez Bankası’ndan alınacak faaliyet izni kapsamında, özel ve kamu şirketleri ile birlikte kurulması planlanan ortak ödeme şirketine kurucu olarak iştirak etmesine karar verildiği belirtti. Gazete Habertürk'üm haberine göre TÖHAŞ’ın veya başka bir Turkcell Grup şirketinin, kamu veya özel şirketler ile birlikte eşit paya sahip olması şartı ile ortak yemek kartı şirketi kurma kararı aldığı açıklandı.

3.5 milyon çalışanın yemek kartı var:

Çalışanına yemek kartı veren şirketlerin oranı %21

Çalışanına öğle yemeği için nakit para veren şirketlerin oranı %35

Yemekhanede yemek yiyen çalışanların oranı %27

TURKCELL VAKFI DA KURULDU

Şirket ayrıca, Turkcell ve bağlı ortaklıklarının sosyal sorumluluk faaliyetlerinin daha kapsamlı yürütülmesi amacıyla “Turkcell Vakfı” adı altında vakıf kurulmasına da yönetim kurulunda karar verildiğini duyurdu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.