Güncel

Turkcell'den 550 milyon liralık efirma portalı

Turkcell'den büyük yatırım

Turkcell'den 550 milyon liralık efirma portalı

Türkiye’nin iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell, birçok farklı alanda geliştirdiği çözümlerle müşterilerinin hayatını kolaylaştırırken, iş ortakları ve tedarikçilerini de fark yaratan çözümlerle buluşturuyor. Turkcell’in bu kapsamda iş ortakları ve tedarikçilerinin kullanımına sunduğu efirma portal üzerinden gerçekleşen işlem hacmi 550 milyon TL’yi aştı.

2011 yılında portaldan yararlanan tedarikçi sayısı 2.304 olurken, bu sayı geçtiğimiz yıl yüzde 10 artarak 2.536’ya ulaştı. Portalın 2013 sonunda 5.000 firma tarafından kullanılması hedefleniyor.  Turkcell efirma portalın yarattığı imkanları 2013 yılı içinde tüm iş ortaklarına ulaştırmayı hedefliyor.

1358159603_ilker-kuruoz-1.jpg
Turkcell Genel Müdür Yardımcısı İlker Kuruöz, şirketlerdeki değişen satın alma stratejilerini, bu stratejiler karşısında Turkcell’in geliştirdiği yeni hizmet modellerini, verdikleri hizmetlerle tedarikçilere sağladığı avantajları, tedarikçileri için kurdukları ekosistemi ve son 3 yılda elde ettikleri rakamsal verileri aktarırken Turkcell’in birlikte çalıştığı iş ortağı sayısı ve işlem hacmi ile Türkiye’deki online işlemlerin büyümesine hizmet ettiğini belirtti. Turkcell Genel Müdür Yardımcısı İlker Kuruöz, Turkcell olarak satın alma çözümleri ve tedarikçi zinciri konularında geliştirilen portal ile satın almada yeni bir dönem başlattıklarını söyledi. Kuruöz sözlerini şöyle sürdürdü: “Turkcell olarak müşterilerimiz, iş ortaklarımız ve tedarikçilerimiz için geliştirdiğimiz teknolojilerle, hayata geçirdiğimiz yenilikçi ve yaratıcı çözümlerle insan hayatını değiştirmeyi, dönüştürmeyi ve kolaylaştırmayı hedefliyoruz. Amacımız, Turkcell ile iş yapan tüm tedarikçilerin işlerini kolaylaştırmak, satın alma ve finans ekiplerimizle yürüttükleri işlerin bir kısmını online yapmalarını sağlayarak yardımcı olmaktır.”

1358159642_buyukturkcellthumb400.jpg
Değerlendirmesinde; tedarikçileri ile güven ilişkisi kurmayı başardıklarını, portalın kendilerinde şeffaf yönetim anlayışlarını yansıtma fırsatı verdiğini söyleyen Turkcell Genel Müdür Yardımcısı İlker Kuruöz sözlerine şöyle devam etti: “Turkcell olarak yarattığımız portal aracılığıyla iş ortakları kadar tedarikçiler için de güvenilir ve istikrarlı bir ticaret ekosistemi yaratıyoruz.”

Efirma’ya giren tedarikçilere büyük avantajlar

Turkcell’in sunduğu hizmet modeli, standart bir portal hizmetinden yola çıkarak hazırlanmış ve içerisinde tedarikçilerin fatura ve tahsilat süreçlerini iyileştirecek sistemler barındırıyor. Portalda tedarikçi yönetimi, satın alma, sipariş ve fatura süreçlerinin online ortama aktarılması ve finansal mutabakatlarının yapılması sağlanıyor.

Bu hizmet modeli sayesinde iş ortakları ve tedarikçiler, fatura ve ödeme ile ilgili tüm işlemleri portal üzerinden gerçekleştiriyor. Turkcell’in başta teknoloji çözümleri üreten iş ortakları olmak üzere, dayanıklı tüketim, otomotiv, sağlık, spor, enerji, tekstil, lojistik, gıda, perakende sektörlerinden tedarikçileri bulunuyor.


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.