Güncel

Turkcell'den 5G açıklaması

Yoksa gerçekten 5G geliyor mu?

Turkcell'den 5G açıklaması

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın dün yaptığı "Buraya gelirken kısa bir brifing aldım. Gündemde 4G ihalesi var. Ama dünya 5Gyi konuşuyor. 4Gyle hiç zaman kaybetmeyelim. O zaman 3Gde 2 yıl daha sabredersek, 5Gye geçeriz. Aksi takdirde 4Gye geçersek Türkiye çöplük haline döner" açıklamasından sonra Turkcell 5G ile ilgili bir basın açıklamasında bulundu. İşte Turkcell'in basın açıklaması.

Turkcell olarak, ülkemizin her köşesinde en hızlı ve en kolay şekilde iletişim sağlamak ve böylece bilgiye erişimde fırsat eşitliğine katkıda bulunmak en büyük hedefimiz. Bu motivasyonla bugüne kadar yaptığımız yatırımlarla sadece Türkiye’nin değil, dünyanın en güçlü 3G altyapısını kurduk ve 3G hızını 3 kat artırarak bugün dünyada sunulan en yüksek 3G hızı olan 63,3 Mbps’i sunabilen ilk ve tek operatör olduk.

 

4G’de yaklaşık 5 yıldır yaptığımız testlerle bu teknoloji ile ilgili hazırlıklarımızı tamamlarken, 5G hazırlıkları kapsamında da yönetim kurulunda yer aldığımız NGMN (Next Generation Mobile Networks)  çatısı altında Türkiye’yi temsil eden tek operatör olarak gelişmeleri yakından takip ediyor, bu konuda dünya standartlarının oluşmasına yön veriyoruz. Bu alandaki öncülüğümüzü ve yeni nesil mobil iletişim teknolojilerini Türkiye ile tanıştırma konusundaki liderliğimizi 5G’de de sürdüreceğiz.

 

Yalnızca Türkiye’de değil, dünyada da ülkemizi başarıyla temsil eden bir Türkiye  markası olarak, ülke menfaatlerine hizmet eden her hamleye var gücümüzle destek olmaya devam edeceğiz. Bu vizyonla her zaman daha çok çalışmaya ve daha büyük sorumluluklar almaya talibiz. Çünkü ülkemizin daima en iyisine layık olduğunu düşünüyoruz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.