Güncel

TURKCELL'den çalışanlarına özel "Yenilenme Programı"

Yenilenme Programı sayesinde Turkcell çalışanları bir yılda 2 bin kilo verdi

TURKCELL'den çalışanlarına özel "Yenilenme Programı"

Turkcell’in bir yıl önce hayata geçirdiği Yenilenme Programı’yla çalışanlar işyerinde mutlu ve yaratıcı olmanın ipuçlarını keşfediyor. Programla Turkcell, çalışanlarının ihtiyaç duyduğu sağlıklı yaşama hizmet eden aktiviteler ile enerji ve potansiyellerini etkin kullanabilecekleri mutlu çalışacakları ortamlar yaratmayı hedefleniyor. Çalışanlardan büyük ilgi gören Yenilenme Programı’nda sunulan aktiviteler arasında “Yenilenme İzni” , “Diyetisyen ile Sağlıklı Öğünler”,“Sigarayı Bırakma”“Sağlıklı Yaşam Seminerleri”“Yoga Programı”“Ekibim için Ofis Yogası” ve “Sağlıklı Yaşam Aktiviteleri- Daha Fazla Spor” yer alıyor.

Turkcell çalışanları sağlıklı zayıflıyor

Turkcell kadrosunda görev yapan diyetisyenler ile şirket plazalarında çalışanların bire bir, İstanbul dışındaki çalışanların ise görüntülü bağlantı aracılığı ile görüşmeler gerçekleştirdiği “Diyetisyen ile Sağlıklı Öğünler” programına bugüne kadar 840 kişi katıldı. Çalışanların sağlıklı beslenmesi ve kilo vermek isteyen kişilerin ideal kilolarına kavuşmasının amaçlandığı program dâhilinde Turkcell çalışanları programın ilk yılında toplam 2 bin kilo verdi.

Yenilenme İzni ile 7 yıl ve üzeri kıdemi olan çalışanlara, kariyerlerine mola verme fırsatı

Program içerisinde, çalışanların kariyerlerine kısa bir mola vererek dinlenmelerini ve tazelenmelerini sağlayacak “Yenilenme İzni” de sunuluyor. Turkcell grup bünyesinde 7 yıl ve üzeri kıdemi olan çalışanlar, yönetici onayı ile 1-3 ay arasında yenilenme izninden yararlanabiliyor. Böylece çalışanlar kısa bir mola vererek ihtiyaçlarını karşılayıp yenilenerek işlerinin başına daha motive ve verimli bir şekilde dönebiliyor.

İki ayda bir talep doğrultusunda düzenlenen “Sigarayı Bırakıyorum” programı kapsamında Turkcell çalışanları sağlıklı bir hayata başlangıç yapıyorlar. Düzenli aralıklarla  “Çocuklarda Uyku Sorunu”, “İşyerinde Çatışma Yönetimi”, “Çocuklarla Sağlıklı İletişim” ve “Duruş Bozukluğunda Kayropraktik” gibi farklı konularda uzman kişilerin katılımıyla sağlıklı yaşam ve psikoloji seminerleri veriliyor.

Ayda iki seans olmak üzere 3 plazada profesyonel yoga eğitmenleri eşliğinde yoga seansları ve talep eden ekipler için “Ekibim için Ofis Yogası” düzenleniyor. “Sağlıklı Yaşam Aktiviteleri- Daha fazla Spor” adı altında spor hocaları eşliğinde gruplar ve bireye özel spor programları gerçekleştiriliyor. Çalışanlar pilates, crossfit ve zumba gibi spor aktivitelerine de katılabiliyorlar.

Rakamlarla Yenilenme Programı’nda bir yıl:

Diyetisyen ile Sağlıklı Öğünler:

840 Kişi katıldı ve yaklaşık 2 bin kg verildi.

Sigarayı Bırakma:

6 seans yapıldı.

Yoga:

3 lokasyonda toplam 69 seans yapıldı. 101 kişi katıldı.

Sağlıklı Yaşam Seminerleri:

Farklı konularda toplam 64 etkinlik gerçekleştirildi. Yaklaşık 3100 kişi katıldı.

Sağlıklı yaşam aktiviteleri- Daha Fazla Spor:

Pilates, Crossfit gibi spor aktivitelerinden 440  seans gerçekleştirildi. Toplamda 150 kişi katıldı.

Tuğrul Güner / Turkcell Finans Bölümü

1424079306_tugrul-guner.jpg

Yenilenme Programı’nın duyurusu ilk geldiğinde açıkçası ben nasıl yararlanabilirim diye üzerinde çok düşünmedim. Sonra çevremdeki arkadaşlarımın pek çoğunun galeta, kuruyemiş, kepekli tost gibi şeyler yediği dikkatimi çekti. Bu şekilde birçok kişinin Yenilenme Programı içerisinde yer alan ‘Diyetisyen ile Sağlıklı Öğünler’ aktivitesine katıldığını öğrendim. Diyet programına başlayan arkadaşlarımın ciddi kilolar verdiklerini görünce “Neden ben de başlamıyorum?” diye sordum ve hemen katılmaya karar verdim.  Ardından diyetisyenden randevu aldım. Diyet programını aldıktan sona listeme hep sadık kaldım. Gittiğim restoranların menüsünde ilk olarak sebze yemeklerine bakmaya başladım. Binamızda bulunan spor salonunda haftada 2 ya da 3 gün spor yaptım. Diyete başlamamdan bu yana yaklaşık iki ay geçti ve bu sürede 10,5 kilo verdim. Hedefim 5 kilo daha verip kilomu korumak. Kilo verdiğimden beri kendimi daha iyi ve sağlıklı hissediyorum. Pek çok arkadaşıma da diyetisyeni tavsiye ettim. Şirket içerisinde böyle bir imkan sunulması mükemmel bir şey. Artık sağlığıma daha çok özen gösteriyorum.

Gülçin Çakır / Turkcell Satış Geliştirme Bölümü

1424079295_gulcin-cakir.png

Yenilenme Programı’ndan şirket içi yapılan duyuru ile haberdar oldum. Bu program içerisinden pilatesi tercih ettim. Çünkü spor yapmaktan keyif alsam da vakit ayırmakta çok zorlanıyordum. Bu programla birlikte kurum içerisinde böyle bir imkan sunulması çok hoşuma gitti. Şimdi hafta iki kez binamızda bulunan spor salonunda profesyonel bir eğitmenin gözetiminde  iş arkadaşlarımla spor yapıyorum. Program sayesinde düzenli spor yapmaya başladım. Diğer bölümlerden insanlarla tanıştım. Daha sağlıklı bir vücuda sahip oldum.  Zaman zaman yaşadığım hareketsizlik kaynaklı sırt ve boyun ağrılarım azaldı. Programı ekibimdeki ve çevremdeki diğer çalışma arkadaşlarıma da tavsiye ettim. Benim teşvikim ve tavsiyem üzerine erkekler de dahil olmak üzere 4-5 arkadaşım daha pilatese katıldı. Yenilenme Programı’nın şirketin çalışana verdiği değerin bir göstergesi olduğunu düşünüyorum. Yoğun iş temposunda spor salonuna gitmeye fırsat bulamayan bizler için çok iyi bir fırsat. Bu program, pilatesin dışında farklı spor dallarının ve aktivitelerin bulunması nedeniyle geniş bir çalışan kitlesine hitap ediyor. Bu değerli programı planlayıp hayata geçiren arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.