Turkcell'den girişimci annelere 'Anneler Günü' desteği

Ekonomiye Kadın Gücü projesinde Anneler Günü vesilesiyle düzenlenen yemekte girişimci anneler mikrokredi çeklerini aldı.

Turkcell'den girişimci annelere 'Anneler Günü' desteği

Turkcell’in TİSVA işbirliğiyle hayata geçirdiği Ekonomiye Kadın Gücü projesi kapsamında, iş kurmak ya da işlerini büyütmek isteyen 14 kadın, bölgelerini temsilen, Anneler Günü vesilesiyle düzenlenen yemekte mikrokredi çeklerini aldı.

Turkcell’den mikrogirişimci annelere “Anneler Günü” desteği!

Turkcell’in geçtiğimiz yılın Eylül ayında tanıttığı Ekonomiye Kadın Gücü projesi kapsamında 14 girişimci kadına verilen krediler Anneler Günü vesilesiyle düzenlenen yemekte sahiplerine teslim edildi. Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler ve TİSVA Başkanı Prof. Dr. Aziz Akgül’ün katılımı ile düzenlenen öğle yemeğine Bursa’dan Diyarbakır’a, Rize’den Burdur’a Türkiye’nin 7 bölgesinden gelen “bölgelerinin en emektar anneleri” olarak seçilen 14 kadın mikrokredi çeklerini teslim aldı.

Çekleri sahiplerine teslim eden Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler şunları söyledi: "Tüm fedakar annelerin, tüm Türkiye'deki annelerin Anneler Günü'nü samimiyetle kutluyorum. Annelerimiz ailemizin direği ve toplumun en güçlü fertleri. Biz Turkcell olarak güçlü kadın, güçlü Türkiye diyoruz."

TİSVA Başkanı Prof. Dr. Aziz Akgül de onbinlerce mikrogirişimci anneye ekonomiye verdikleri destek ve katkılardan dolayı kutlarken “Ailelerinin güçlenmesine yönelik sağladıkları büyük potansiyelden doları tebrik ediyor ve Anneler Günü'nü kutluyorum." şeklinde konuştu.

Ekonomiye Kadın Gücü ile hedef güçlü

Ekonomiye Kadın Gücü adlı seferberlik sayesinde dünyada ilk defa bir mobil operatör, bir mikrofinans kuruluşuyla ortak ‘sosyal borçlanma’ modelini hayata geçirmiş oldu.  Turkcell’in teknolojisiyle güçlendirilen sosyal borçlanma modeli sayesinde dileyen herkes dar gelirli kadınlara 1 yıl vadeli borç verebiliyor ya da bağış yapabiliyor. Ekonomiye Kadın Gücü seferberliğinin hedefi 4 yılda 100 bin kadını ekonomiye kazandırmak. Turkcell projeye 400 bin TL katkı vererek başladı.

Projeye destek vermemiş olan herkes operatörü ne olursa olsun, FON yazıp 5886’ya SMS gönderilerek proje havuzuna 5 TL bağış yapılabiliyor. Ayrıca melek yatırımcılar  www.ekonomiyekadingucu.com sitesi üzerinden de destek verebiliyor.

Turkcell, proje kapsamında Anadolu’da 11 ili kapsayan bir eğitim programına başladı. Eğitim programı kapsamında kadın girişimcilere daha etkin ve başarılı bir iş hayatı için temel bilgiler veriliyor.

Turkcell, Mart 2013’te Ekonomiye Kadın Gücü projesi de dahil “kadın odaklı” öncü projeleri ile Birleşmiş Milletler tarafından tüm dünyaya örnek gösterildi