Güncel

Turkcell’den girişimci kadınlara teknoloji ve girişimcilik eğitimi

Turkcell ve TİSVA’nın (Türkiye İsrafı Önleme Vakfı), birlikte hayata geçirdiği Ekonomiye Kadın Gücü projesi girişimci kadınları sosyal ve ekonomik olarak güçlendirmeyi hedeflerken, içinde birçok ilki barındırıyor.

Turkcell’den girişimci kadınlara teknoloji ve girişimcilik eğitimi

1374150460_664109704030.jpg Dünyada ilk kez bir mobil operatörün, bir mikrofinans kuruluşuyla ortaklaşa oluşturduğu  ‘sosyal borçlanma’ modelinin örneği olan proje, girişimci kadınlara finansal destek sağlarken, öte yandan verilen eğitimlerle kişisel gelişimlerine destek sağlıyor.

Proje kapsamında Türkiye genelinde şehir şehir verilen eğitimler de 3 ana başlık altında toplanıyor. Satış, Teknoloji ve Girişimcilik ana başlıklarında gerçekleşen eğitimler girişimci kadınların ihtiyacı doğrultusunda kapsamlı içeriklerle veriliyor.

Turkcell ve TİSVA, eğitimlerde imaj, iletişim, beden dili, satış taktikleri, girişimciliğin tarihçesi,  kadın girişimciler, yeni iletişim teknolojileri,  teknolojiyi işte daha etkin kullanma, müşteri ilişkileri, ikna, zaman ve stres yönetimi gibi alt başlıklarda girişimci kadınların kendilerini geliştirmelerine destek oluyor. Özyeğin Üniversitesi’nin profesyonel eğitmenleri tarafından verilen eğitimlerde kadınlar kendi yaptıkları işlerle ilgili eğitmenlere sorular sorarak uzmanların rehberliğinde işlerini bir adım daha öteye taşıyabiliyo

Eğitimin başarısını ölçümlemek için yapılan anketlerde katılımcılardan alınan geri bildirimler, eğitimlerde faydalı bilgiler verildiği, işlere profesyonel gözle nasıl bakılması gerektiği, müşteriyle yapılan diyaloglarda örnek hikayeler üzerinden gitmenin faydalı olduğu yönünde yoğunlaşıyor. Yüz yüze yapılan eğitimler sonrası gönderilen mobil eğitimlerle satış öncesi, sonrası ve sırasında yapılması gereken ipuçları da paylaşılıyor.

Türkiye’nin farklı bölgelerinde projeden yararlanan kadınlara ulaşmaya devam edecek olan eğitimler İstanbul, Adana ve İzmir ve Ankara’da tamamlandı. Her ay bir ilde yapılan eğitimler Balıkesir, Samsun, Manisa, Denizli, Kayseri ve Şanlıurfa illeriyle devam edecek.

Projeye destek vermek isteyenler operatörü ne olursa olsun, FON yazıp 5886’ya SMS göndererek proje havuzuna 5 TL bağış yapılabiliyor. Ayrıca istediği girişimciye borç veya bağış vermek isteyenler de www.ekonomiyekadingucu.com sitesi üzerinden de destek olabiliyorlar.

Turkcell, Mart 2013’te Ekonomiye Kadın Gücü projesi de dahil “kadın odaklı” öncü projeleri ile Birleşmiş Milletler tarafından tüm dünyaya örnek gösterilmişti. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.