Güncel

Turkcell'e üç dalda inovasyon ödülü

Turkcell, Global Telecoms Business ödüllerine damgasını vurdu

Turkcell'e üç dalda inovasyon ödülü

Turkcell, telekom dünyasının en saygın yayınlarından Global Telecoms Business (GTB) dergisi tarafından düzenlenen ve her yıl telekom operatörleri ile tedarikçi firmaların birlikte geliştirdiği yenilikçi uygulamaların yarıştığı GTB İnovasyon Ödülleri’nden üç ödülle geri döndü. Küresel düzeyde sektöre yön veren isimlerin katılımıyla Londra’da gerçekleştirilen törene Turkcell söz konusu projelerdeki işortakları Telia Sonera, Asay Enerji ve Tagvance ile birlikte katıldı.

GTB Editörü Alan Burkitt-Gray, “Bu sene dokuzuncusunu düzenlediğimiz İnovasyon Ödülleri’nde, sektörün heyecan verici ve yenilikçi hizmetleri müşterilerine sunmak için her yıl daha da çok çalıştığını görüyoruz. Tüm ödül kazananları kutluyorum” dedi.

1431947438_gtb-technology-awards-2015-291.jpg

Enerji yönetiminde ilk ve tek

Burkitt-Gray’in İş Hizmetleri kategorisinde ödülü takdim ederken “Hepimizi etkileyen gerçek bir inovasyon” sözleriyle nitelediği “Akıllı Enerji İzleme Servisi”, Türkiye’de işletmelerin enerji tüketimlerini anlık olarak izleyebilmelerini, müdahale edebilmelerini ve bu sayede yüzde 30’a varan tasarruf etmelerini sağlayan ilk ve tek servis olarak dikkati çekiyor. Tüm lokasyonlar ve enerji tüketen makineleri her yerden anlık olarak izleme ve buradan toplanan verileri anlamlandırarak enerji tüketimini yönetme imkânı sağlayan hizmet, aynı zamanda işletmelerin reaktif cezaya düşmeden öngörebilmesine ve engellemesine olanak sağlıyor.  Enerji sağlayıcı şirketler, Akıllı Enerji İzleme Servisi’ni müşterilerine sunarak müşteri bağlılığı ve hizmet farkı yaratabiliyor.

Yurtdışında 4G, Turkcell’lilerin hizmetinde

Turkcell ve Telia Sonera International Carrier’in 4G roaming işbirliği ise Toptan Satış Hizmetleri kategorisinde ödüle layık görüldü. Turkcell’in 33 ülkede operatörlerle işbirlikleri sayesinde tüm Turkcell müşterileri 4G altyapısının bulunduğu ülkelere yaptıkları seyahatlerde güvenli ve yüksek hızda 4G hizmetlerinden yararlanabiliyor.

Kağıt biletin yerini alan SMS Bilet

Turkcell’in iştiraki life:) Belarus’a Müşteri Hizmetleri kategorisinde birincilik getiren SMS Bilet ise toplu taşımada kâğıt biletin yerini tutan ve SMS ile kolaylıkla bilet satın alma fırsatı sunan bir platform. Şubat 2014’ten bu yana Belarus’un başkenti Minsk’teki tüm metro istasyonlarında geçerli SMS Bilet, hem vatandaşlara toplu taşıma kullanımı sırasında kolaylık sağlıyor hem de şehir yönetimi ve bakanlığa akıllı şehircilik uygulamalarında katkı sağlıyor. İlerleyen dönemde rakip operatörlerin de sisteme dahil edilmesi ve benzeri elektronik bilet uygulamalarının otobüs, tramvay, tren gibi diğer toplu ulaşım araçlarına entegre edilmesi; müze, konser ve maç gibi yoğun bilet satışı bulunan noktalara yaygınlaştırılması hedefleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.