Güncel

Turkcell'in Kardelenleri öğretmen oldu

“Kardelenler” projesi kapsamında eğitim bursu alan 30 Kardelen okullarını öğretmen olarak bitirmenin mutluluğunu yaşıyor.

Turkcell'in Kardelenleri öğretmen oldu

Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell’in, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ve Türkiye Engelliler, Spor, Yardım ve Eğitim Vakfı (TESYEV)  ile ekonomik imkansızlıkları nedeniyle eğitimlerine devam edemeyen kız çocuklarına eğitimde fırsat eşitliği sağlamak amacıyla yürüttüğü Kardelenler projesi meyvelerini vermeye devam ediyor.  Proje kapsamında eğitim bursu alan ve 2013-2014 eğitim-öğretim yılında çeşitli eğitim fakültelerinden mezun olan 30 Kardelen, öğretmen olmanın gururunu yaşıyor.

Sevilengül: “Kardelen öğretmenlerimiz binlerce çocuğumuza ışık tutacak”

 1416744021_burak-sevilengul.jpg

Konuyla ilgili açıklama yapan Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Burak Sevilengül, “Turkcell olarak kız çocuklarının desteklenmesinin, güçlendirilmesinin ve onlara yatırım yapılmasının son derece önemli olduğunun bilincindeyiz. 14 yıldır büyük bir inançla büyüterek sürdürdüğümüz ve toplumumuzun da büyük desteğini alan Kardelenler projemiz, bu anlamda sadece Türkiye’ye değil dünyaya da örnek olmuş bir proje. Şimdi 30 kızımız daha, en kutsal mesleklerden biri olan öğretmenlik için eğitimlerini tamamlamış durumda. Kardelen öğretmenlerimiz emek dolu bu yolda kendileri gibi güçlü bir gelecek kurmak isteyen binlerce çocuğumuza ışık tutacak. Bu vesileyle hem Kardelenlerimizin hem de Türkiye’nin dört bir yanında özveri ile görev yapan tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutlamaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.