Güncel

Turkish Airlines adı değişiyor! Türkiye Hava Yolları hayırlı olsun!

Turkish Airlines adı artık değişiyor. Onun yerine Türk Hava Yolları geliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasıyla isim değişikliği belli oldu. İşte detaylar.

Turkish Airlines adı değişiyor! Türkiye Hava Yolları hayırlı olsun!

Türksat 5B Uydusu Hizmete Alma Töreni’nde Cumhurbaşkanı Erdoğan bazı açıklamalarda bulundu. Türk Hava Yolları'nın uluslararası görünümünde önemli bir değişiklik yapıldığını duyuran Erdoğan'ın açıklamaları kısa sürede gündeme oturdu. Erdoğan, Turkish Airlines olarak bilinen marka isminin 'Türkiye Hava Yolları' olacağını açıkladı.

Turkish Airlines adı değişiyor! Türkiye Hava Yolları hayırlı olsun!

thy

Geçtiğimiz dönemlerde Türkiye'nin uluslararası alanlarda adı Turkey yerine Türkiye olarak kabul edilmişti. Türkiye’nin uluslararası alanda resmi adını Turkey’den Türkiye’ye değiştirmesi çabaları diğer alanlara da yansımaya başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan bugün önemli bir açıklama daha geldi. Türksat 5B Uydusu Hizmete Alma Töreni’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Hava Yolları’nın da uluslararası arenadaki imajının değişeceğini duyurdu.

Buna göre Türk Hava Yolları bünyesindeki uçaklar, çok yakın zamanda gövdelerinde ‘Türkiye Hava Yolları’ ifadelerini taşıyacak. "Artık Turkey yok, Türkiye var. Bundan sonra uçaklarımızın gövdesine de Turkish Airlines yerine Türkiye Hava Yolları yazacağız.” Cumhurbaşkanı Erdoğan, tören esnasında THY uçaklarındaki değişikliğin yanı sıra fiber internet ve Türksat 5 uyduları hakkında da açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Türksat 6A’yı da 2023’ün ortasında fırlatacaklarını paylaştı. Siz bu isim değişikliği ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Sizce yeni isim uluslararası alanda tutar mı? Yorumlarda bize fikirlerinizi belirtmeyi unutmayın.

Yorumlar
Veli
Şuna kadar henüz uçaklar da görmedik ne zaman yazilmaya başlanıyor. Gurur duyarız Avrupa da Türkiye ismi var olması 🇹🇷
Cevapla
yunus
Biz her türlü milliyetçiliği ayaklarının altına almış iktidarız. diye kim dedi bu ismi kim değiştirdi. rotasını kaybetmiş gemi gibi mürettebatı oyalamak için ne yapacaklarını şaşırdılar.
Cevapla
xxxxx
Turkish kelimesinin çevirisi Türk olur . Türkiye olmaz. Sanırım çeviri hatası oldu. Turkish Air lines Türk Hava Yolları olarak çevrilmesi lazım.
Cevapla
Hasan
Her yerin ismi değişiyor yapı ve sokak isimler vb gereksiz yere değişiyor bence faydası yok
Cevapla
Yok
Isin anlamsizligi gectim marka degeri diye birsey var. Sirf thy nin degerini dusurup araplara satmak icin yapilmis bir hamle baska birsey degil
Cevapla
Attila
Allahın verdiği beyni kullanmanı tavsiye ediyorum
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.