Turkish Airlines adı değişiyor! Türkiye Hava Yolları hayırlı olsun!

Turkish Airlines adı artık değişiyor. Onun yerine Türk Hava Yolları geliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasıyla isim değişikliği belli oldu. İşte detaylar.

Turkish Airlines adı değişiyor! Türkiye Hava Yolları hayırlı olsun!

Türksat 5B Uydusu Hizmete Alma Töreni’nde Cumhurbaşkanı Erdoğan bazı açıklamalarda bulundu. Türk Hava Yolları'nın uluslararası görünümünde önemli bir değişiklik yapıldığını duyuran Erdoğan'ın açıklamaları kısa sürede gündeme oturdu. Erdoğan, Turkish Airlines olarak bilinen marka isminin 'Türkiye Hava Yolları' olacağını açıkladı.

Turkish Airlines adı değişiyor! Türkiye Hava Yolları hayırlı olsun!

thy

Geçtiğimiz dönemlerde Türkiye'nin uluslararası alanlarda adı Turkey yerine Türkiye olarak kabul edilmişti. Türkiye’nin uluslararası alanda resmi adını Turkey’den Türkiye’ye değiştirmesi çabaları diğer alanlara da yansımaya başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan bugün önemli bir açıklama daha geldi. Türksat 5B Uydusu Hizmete Alma Töreni’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Hava Yolları’nın da uluslararası arenadaki imajının değişeceğini duyurdu.

Buna göre Türk Hava Yolları bünyesindeki uçaklar, çok yakın zamanda gövdelerinde ‘Türkiye Hava Yolları’ ifadelerini taşıyacak. "Artık Turkey yok, Türkiye var. Bundan sonra uçaklarımızın gövdesine de Turkish Airlines yerine Türkiye Hava Yolları yazacağız.” Cumhurbaşkanı Erdoğan, tören esnasında THY uçaklarındaki değişikliğin yanı sıra fiber internet ve Türksat 5 uyduları hakkında da açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Türksat 6A’yı da 2023’ün ortasında fırlatacaklarını paylaştı. Siz bu isim değişikliği ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Sizce yeni isim uluslararası alanda tutar mı? Yorumlarda bize fikirlerinizi belirtmeyi unutmayın.