Güncel

Türkiye gençliğinde bu ışığı görüyoruz

Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Halil Gökoğlu, Türkiye'deki genç nüfusun global pazarda söz sahibi yazılımlar geliştirebileceğini belirterek, "Biz bunu, Türk gencinin yapabileceğine inanıyoruz" dedi.

Türkiye gençliğinde bu ışığı görüyoruz

Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Halil Gökoğlu, "Özellikle yeni teknolojilerde Türkiye'deki genç nüfusun her biri, birer yazılım geliştiricisi olup global pazarda söz sahibi olacak yazılım geliştirebilir. Bu bireysel anlamda, mobil telefon uygulamaları olabilir, büyük şirketlerin güvenlik yazılımı da olabilir. Biz bunu, Türk gencinin yapabileceğine inanıyoruz" dedi.

Gökoğlu, yaptığı açıklamada, Türkiye'de bilişim sektöründe 2015 yılında yaklaşık yüzde 5 büyüme öngörüldüğünü belirterek, servis ve yazılımın yaklaşık yüzde 7 büyümesinin beklendiğini söyledi. Servis ve yazılımda bulut teknolojilerinin önemli yenilikler arasında yer aldığını ifade eden Gökoğlu, bu yönde yapılacak yatırımlarla söz konusu teknolojinin öne çıkacağını kaydetti.

1424033715_img20150215225238.jpg

Gökoğlu, "Türkiye, lojistik ve stratejik olarak merkezi bir yerde bulunuyor. Birçok dünya devi, Türkiye'ye yatırım yapıyor. Türk malı ürünlerin global dünyada rekabetçi olmaması için hiçbir neden yok. KOBİ'lerimiz eğer son teknolojiyi daha hızlı kullanır ve işlerine adapte ederse hem verimlilik hem üretilen ürün hem de global pazarda yer bulma adına fayda sağlayacak. Bu da ülkeye ek gelir ve istihdam olarak yansıyacaktır" şeklinde konuştu. Mobil teknolojilerde diğer gelişen ekonomilere göre Türkiye'nin iyi durumda olduğunu vurgulayan Gökoğlu, birey ve kurumlarda mobil teknolojilerin hayatın içinde yer aldığını söyledi.

Gökoğlu, "Bilişim sektörünün teknolojinin hızlı değiştiği, geliştiği ve tüketildiği bir yerde biz Türkiye'yi teknolojiyi tüketen bir ülke değil, üreten ve ihraç eden bir yerde görmek istiyoruz. Bu nedenle genç nüfus, Türkiye'nin bilişim sektöründeki avantajıdır." dedi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.