Güncel

Türkiye ile İran arasında dijital yakınlaşma

Türkiye ve İran yetkilileri bilgi ve iletişim teknolojileri konusunda bir araya geldi. Detaylar haberimizde.


İran devletinin bilgi teknolojileri ve haberleşme alanında hizmet veren kurumlarının yetkililerinden oluşan bir grup yaklaşık iki hafta önce ülkemizde aynı görevi üstlenen yetkililerimizle bir araya geldiği gün yüzüne çıktı. İran tarafının heyet başkanı ile Dr. Tayfun Acarer ve ekibi iki ülkenin bilgi ve iletişim teknolojileri alanındaki gelişmelerle ilgili bilgi alışverişinde bulundu.

İran devleti son zamanlarda ülkesinde uyguladığı sansür ve getirdiği yasaklarla gündemde yer bulmuştu. İran tarafına yetkililerimiz tarafından yetkilendirme, bilgi teknolojileri, erişim, tarifeler spektrum yönetimi ile spektrum izleme daireleri hakkında sunumlar yapıldı. Sunum sonunda konu içerikeriyle alakalı müzakereler gerçekleştirildi.

Ayrıca mobil kayıt cihaz sistemi, milli monitör sistemimizi ve piyasa gözetimi laboratuarımızı inceleyen İran heyeti büyük iletişim şirketlerine de ziyaretlerde bulundu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.