Güncel

Türkiye Mobil Değişimi Kucaklamaya Hazır

11 Soruda Hikayemiz başlıklı sunumda sektöre dair öngörülerde bulunuldu.


Doğuş Grubu ile Güney Koreli SK Group’un ortaklığında Nisan 2013’te tüketiciler ile buluşarak kısa sürede hızlı ve istikrarlı bir büyüme gösteren n11.com’un Strateji ve Planlama Genel Müdür Yardımcısı Yu-Shik Kim, Webrazzi E-Ticaret’15 Konferans’ında gerçekleştirdiği “11 Soruda Hikâyemiz” başlıklı sunumuyla sektöre dair öngörülerde bulundu. Türkiye’de e-perakende sektörünün bu sene yüzde 30’a yakın büyüme göstereceğini ve mobilin bu büyümede etkin olacağını söyledi. Türkiye demografisinin bu değişime hazır olduğunu belirten Kim, “Türkiye’nin genç ve dinamik demografisi, internet kullanıcılarının yüzde 28’inin 17-24 yaş arasında olması, online alışveriş yapmayan ama yatkınlığı olanların oranının yüzde 37 olması gibi faktörlerin yanında 23,5 milyon akıllı telefon kullanıcısı olan Türkiye’nin sosyal medyadaki aktifliği de Türkiye’nin mobil değişimi kucaklamaya hazır olduğuna dair bir diğer önemli veri” dedi.

1424945179_yu-shikkim.jpg

Mobilin değiştirdiği yaşam şekline hızlıca adapte oluyoruz

E-ticaret sektörünün 2015 yılında da büyümeye ve gelişmeye devam edeceğini söyleyen Yu-Shik Kim, “2014 senesinde yüzde 20-25 oranında büyüyen Türkiye e-perakende sektörünün, Kore’de olan tecrübelerimize dayanarak 2015 yılında yüzde 30’a yakın bir büyüme gerçekleştireceğini ön görüyoruz.

e-ticaret sektörü büyümeye devam ederken, m-ticaret ve mobil uygulamalar üzerinden yapılan alışverişlerde büyük artış gerçekleşecek. n11.com olarak, mobilin değiştirdiği yaşam şekline hızlıca adapte oluyoruz. Güçlü altyapımızla oluşturduğumuz mobil uygulamalarımız da bunun bir göstergesi” dedi.

Görselle Arama, Pazarlık, Sallamatik ve Kredi Kartı Okuyucusu gibi uygulamalarla inovatif bir şirket olduklarına vurgu yapan Kim, “E-ticaret pazarında yenilikçi hizmetler sunan ve sektör lideri olan n11.com olarak, uzmanlık ve altyapımızla oluşturduğumuz uygulamalarımızı tüketicilerle buluşturmaktan dolayı çok mutluyuz. Online alışverişi kolaylaştıran Görselle Arama, Pazarlık, Sallamatik ve Kredi Kartı Okuyucusu gibi uygulamalarımızla birlikte oyunlaştırma vb. özelliklerle kanaldaki yenilikleri sürdüreceğiz. Tek Tıkla Ödeme özelliği de yakında devreye alacağımız uygulamalardan” dedi.

E-ticaret sektörünün 18 farklı isminin sahneye çıktığı etkinlikte mobil ticaret, e-ticaret girişimciliği, e-ticarette sağlıklı büyüme ve e-posta pazarlamasının incelikleri gibi konular konuşuldu. Webrazzi Kurucusu ve CEO’su Arda Kutsal‘ın açılış konuşmasıyla başlayan konferansa 420 kişi katıldı. Konferansta, #eticaret15 etiketiyle 2000'in üzerinde tweet atıldı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.