Güncel

Türkiye uçan otomobillerde zirveye göz dikti! Evet uçan otomobil!

Verimlilik Teknoloji Fuarı’nda konuşan Fuat Oktay, “Uçan araçlara geldiğimizde artık dünya liderliğine oynayacak bir Türkiye göreceksiniz" açıklamasını yaptı.

Türkiye uçan otomobillerde zirveye göz dikti! Evet uçan otomobil!

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Ankara Ticaret Odası (ATO) Congresium’da kurulan Verimlilik Teknoloji Fuarı’na katıldı.

Oktay burada yaptığı konuşmasında, artık yapay zeka, otonom araçlar, robotik üretim sistemleri, artırılmış gerçeklik ve nesnelerin interneti gibi çığır açan yeni ve yenilikçi teknolojilerin insanın hayatının birer gerçeği haline geldiğini ifade ederek, açıklamalarda bulundu.

İşte Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın açıklamaları:

Elektronikte, otonomda ve bilişimde sektöre lokomotiflik yapacak ve aynı şekilde gelişmiş olan yan sanayiye lokomotiflik yapacak ayrı bir sektörün ayağa kaldırılması. Sadece elektrikli araçlarda artık biz de varız diyen bir Türkiye'nin ötesinde bir sonraki aşamaya yaptığımız yatırımlar var. Yani uçan araçlara geldiğimizde artık dünya liderliğine oynayacak bir Türkiye göreceksiniz

Bunun katbekat fazlasını kurmak için yine çalışıyoruz, çalışacağız. 60 milyar dolarlık hacmin üzerinde 750 savunma sanayii projesi yönetiyoruz. Bu sayıyı da yine proje hacmini de yükseklere taşıyacağız. Dünyayı izleyen değil dünyanın izlediği bir Türkiye'yi hep birlikte kuracağız demiyorum kuruyoruz. 

Oktay’ın yaptığı açıklamalar, 2019 yılında Baykar tarafından tanıtımı yapılan uçan araba projesi CEZERİ’yi akıllara getirdi. Türkiye’nin ilk milli uçan araba projesi CEZERİ prototip olarak tanıtılmış ve bu konuda ciddi ses getirmişti.

Henüz bir uçan otomobil piyasası yok. Fakat olurda ileride oluşursa zirvenin sahibi şimdiden belli diyebiliriz. Biz!

Yorumlar
BiR VATANSEVER
Biz geliştikçe İÇ ve DIŞ saldırılar dahada ARTACAK çünkü 2023 SECİMLERİ TÜRKİ İÇİN DÖNÜM NOKTASI Milli araba İha Sih Anka Bayraktar Tb2 Karayel Atak-Atak2 gökbey Helekopterleri, Hür kuş, Hür Jet, MMU (Hayalet ucak Avruba bile yapamadı 25-30 ülke) Füzeler. Balistik füzeler. Gemi füzeler Ejder, Kirpi, Kobra. Zırlı araçlar Obüs ve Tanklar, Aya Füze (ay 380,000 Dünyanın Çeresi 40,000 km yani aya giden füze ile dünyanın etrafını 8-9 defa dolaşır ve DÜNYANIN İSTEDİĞİ NOKTASINI VURUR) O YÜZDEN 2023 secimleri Türkiyenin ve İslamın Şahlanış veya Yıkılış secimi OLACAK, yada HÜKÜMET DEĞİŞİR. Daha önceden Uçak fabrikası ve Devrim arabalarınıda yaptık ama hepsi kapandı BEDAVA YEM OLTANIN UCUNDA OLUR
Cevapla
İlhan
Bizde vatanseveriz ama senin kadar uçmuyoruz.Ortada bir gerçek var ve siz bunu bir türlü görmüyorsunuz!Adamlar bir yalan atıyor hop ordasınız
VATAN EVLADI
Türk sosyal medyası, her yapılan işe bir bahane bulan; “Büyük Stratejistler", “Öğrenilmiş Çaresizlik Mağdurları”, “Yabancı Hayranları”, “Paralı/Gönüllü Tetikçiler", “İdeolojik Zombiler" ve “Duyar Teröristleri”nin cennetidir.Artik üstüne alınanlara!
Cevapla
Evzzzz
Uçan arabayı geçtim su yerde giden milli arabamıza ne oldu????
Cevapla
BİR VATAN SEVER
Araba ALLAH CC izniyle 2023 yolarda, sen şunu söyle arba yapılırsa AKP oyunu verecekmesin?
Not a Human
Hocam, proje gerçekten var kuzenim üzerinde gece gündüz çalışıyor. Hem bakarsın ona jet takar, uçururlar.
Borem
🙄🤔😄😄😄
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.