Gelişen mobil teknolojilerle birlikte sevgiliye gönderilecek mesajların ne olması gerektiğini de artık Google’a sorar hale geldik.

Google Arama Trendleri’ne göre Türkiye’de yapılan “Günaydın Sevgilim…” “İyi Geceler Aşkım…” mesajlarının arama hacimlerindeki artış dikkat çekici noktaya ulaştı. Google Arama Trendleri analizinde Türklerin aşk hayatında da ekranlardan kopamadığı ve mesaj gönderirken de içeriği belirlemede Google’a danıştığı sonucu ortaya çıktı.

Google Türkiye’nin yayınladığı yukarıdaki grafiğe bakıldığında sevgiliye yönelik mesajların hangi dönemlerde ne kadar arandığı görülebiliyor. Sevgiliye özel “günaydın” ve “iyi geceler” mesajları en çok mobil cihazlarda aranıyor.

Akıllı telefonlardan yapılan aramalar tabletler ve bilgisayarlarda yapılan aramaların 4 katına ulaşıyor. 2014’ün 4. ve 12. ayları arasındaki dönemde günlük ve saatlik arama paylarına göre ise, sevgililer günaydın mesajlarını gözünü açar açmaz planlıyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.