Güncel

Türkiye'de internet fiyatlarına zam geldi!

Güne yine üzücü bir haberle merhaba dedik. Türkiye'de en uygun fiyata internet sağlayan şirketlerden biri olan TurkNet fiyatlarına zam yaptığını açıkladı.

Türkiye'de internet fiyatlarına zam geldi!

Gün geçmiyor ki yeni bir zam haberiyle daha karşılaşmayalım. Elektrik, doğalgaz, su derken şimdi de internet fiyatlarına zam geldi.

Türkiye'de en uygun fiyata internet sağlayan şirketlerden biri olan TurkNet internet fiyatlarına zam yaptığını açıkladı. Şirketten yapılan açıklamada şu satırlara yer verildi.

" Size en iyi hizmeti sunmak için çalışmalarımız ve yatırımlarımız sürekli devam ediyor. Ancak aynı oranda maliyetlerimiz de artıyor.

Yükselen kurlar, hizmet aldığımız firmaların yansıttığı artışlar, yıllık enflasyon oranı gibi sebeplerin yanında bu yıl ek olarak özel iletişim vergisi (öiv)’nin yükselmesi ve veri kullanımının %29 artması fiyat artışı yapmamızı kaçınılmaz hale getirdi. Biz her zaman olduğu gibi kullanıcılarımızı düşünerek bu artışı olabilecek en minimum miktarlarda yapmaya çalıştık.

Yılda bir kez yaptığımız fiyat artışı ile Temmuz ayı itibariyle kullandığınız hizmetin fiyatı 99,90 tl olacak. "

Türkiye'de internet fiyatlarına zam geldi!

Açıklamada da net bir şekilde görüldüğü üzere zammın sebebi olarak artan döviz kurları ve vergilerdeki artış gösterilmiş. 

Bu fiyat artışına rağmen TurkNet'in rakiplerine göre hala ucuz olduğunu söyleyebiliriz. TurkNet'in en büyük eksisi ise müşteri hizmetleri servisi. Bir sorununuz olduğunda TurkNet yetkililerine ulaşmak ciddi anlamda sıkıntı diyebiliriz.

Peki siz yapılan bu zam hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce yakın zamanda Türk Telekom ya da diğer internet sağlayıcıları da benzer zamlar yapabilirler mi?

Yorumlar
cihat
fiber altyapınız yeniyse eğer veya fiber altyapı varsa kesinlikle turknet 100 mbps pakette 95 alıyorum uploadı arada 80e çekmeleri de ayrı bi güzellik
Cevapla
vakyuz
95 liralık hizmeti 100 lira olmuş. Bir senedeki hayatın pahalanması düşünüldüğünde ben bu bilgiyi gördüğümde sevindim. Zira 100Mbit e kadar hıza bu fiyatı ödüyorsun. Türk telekomda bile 35Mbit 110 lira. 100Mbit paket yaklaşık 155 lira. Hem taahhüt yok hem daha ucuz. Yani yapılan zammı abartmamak gerek.
Cevapla
Eski Turknetli
Aldığı ücretin karşılığını verebilse gam değil...
Cevapla
Turknet mağduru
Turknet pişmanlıktır.
Cevapla
Yalannnnnn
TTNet pişmanlıktır
Alberto
Allahın sinyalinden deve yükü ile para kazanıyorsunuz. İnsanda biraz vicdan olur .Ar damarınız varmı acabeysa
Cevapla
As
Aceybasa
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.