Türkiye'de internet fiyatlarına zam geldi!

Güne yine üzücü bir haberle merhaba dedik. Türkiye'de en uygun fiyata internet sağlayan şirketlerden biri olan TurkNet fiyatlarına zam yaptığını açıkladı.

Türkiye'de internet fiyatlarına zam geldi!

Gün geçmiyor ki yeni bir zam haberiyle daha karşılaşmayalım. Elektrik, doğalgaz, su derken şimdi de internet fiyatlarına zam geldi.

Türkiye'de en uygun fiyata internet sağlayan şirketlerden biri olan TurkNet internet fiyatlarına zam yaptığını açıkladı. Şirketten yapılan açıklamada şu satırlara yer verildi.

" Size en iyi hizmeti sunmak için çalışmalarımız ve yatırımlarımız sürekli devam ediyor. Ancak aynı oranda maliyetlerimiz de artıyor.

Yükselen kurlar, hizmet aldığımız firmaların yansıttığı artışlar, yıllık enflasyon oranı gibi sebeplerin yanında bu yıl ek olarak özel iletişim vergisi (öiv)’nin yükselmesi ve veri kullanımının %29 artması fiyat artışı yapmamızı kaçınılmaz hale getirdi. Biz her zaman olduğu gibi kullanıcılarımızı düşünerek bu artışı olabilecek en minimum miktarlarda yapmaya çalıştık.

Yılda bir kez yaptığımız fiyat artışı ile Temmuz ayı itibariyle kullandığınız hizmetin fiyatı 99,90 tl olacak. "

Türkiye'de internet fiyatlarına zam geldi!

Açıklamada da net bir şekilde görüldüğü üzere zammın sebebi olarak artan döviz kurları ve vergilerdeki artış gösterilmiş. 

Bu fiyat artışına rağmen TurkNet'in rakiplerine göre hala ucuz olduğunu söyleyebiliriz. TurkNet'in en büyük eksisi ise müşteri hizmetleri servisi. Bir sorununuz olduğunda TurkNet yetkililerine ulaşmak ciddi anlamda sıkıntı diyebiliriz.

Peki siz yapılan bu zam hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce yakın zamanda Türk Telekom ya da diğer internet sağlayıcıları da benzer zamlar yapabilirler mi?