Güncel

Türkiye'de kaç GSM operatörü var?

Türkiye'de bulunan GSM operatörü, sandığınızdan daha fazla!

Türkiye'de kaç GSM operatörü var?

Serbest Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği TELKODER’in yaptığı açıklama, Türkiye’deki mobil operatör sayısının bilinenden çok daha fazla olduğunu ortaya çıkardı. Bilinen 3 GSM işletmecisiyle beraber BTK tarafından 2008’den bu yana 44 adet yetkilendirme yapıldığı belirtildi. MVNO (Mobile Virtual Network Operator – Mobil Sanal Ağ Operatörü) olarak bilinen bu pazarda, mevcut cep telefonu altyapılarının kiralanması ile hizmet veren GSM şirketleri de yer alıyor. Şu an bu şirketler hukuken pazarda var ama fiilen henüz hizmet veremiyor.

1378111147_61302-gsm-sirketlerine-17-milyon-lira-gizlilik-cezasi.jpg

TELKODER Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Ata Arıak, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi;

“Türkiye’de GSM hizmeti sunmak üzere kurulmuş ve resmi olarak da onaylanmış 47 şirket var, fakat biz sadece 3’ünü tanıyoruz. Çünkü; bu yeni 44 işletmecinin devlete daha fazla hazine payı ödemesi isteniyor ve bu şirketlerin vatandaşa hizmet sunmak için mevcut cep telefonu işletmecilerine yaptıkları başvurular da bugüne kadar sonuçsuz kaldı. BTK’nın yeni düzenlemeleriyle birlikte bu alanda faaliyetlerin başlayacağını umuyoruz. Tüketicilerin daha fazla alternatif bulduğu, daha uygun fiyata haberleştiği bir Türkiye için bu gelişmeleri TELKODER’in yaptığı gibi tüm çevrelerin desteklemesi büyük önem taşıyor.”

Yorumlar
Feyat yıldız
Bence haksızlık diğer operatörlerinde hizmete girmesi lazım mesela ben başka operatör olsaydı mevcut operatörleri kullanmazdım inşallah kısa zamanda faliyete geçerde bizde kurtuluruz malum operatörlerden bıktırdılar birisi çok pahalı birisi kalitesiz birisi de hepten kalitesiz
Cevapla
Misafir
olan vatandaşa oluyor 3.tane kan emici var eme eme doymuyorlar
Cevapla
Misafir
Bana göre tek operator var Gakkocell xdxdd 123
Cevapla
Misafir
Vay anasını... "Yed-i vahid"e bak sen.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.