Güncel

Türkiye'de ne kadar Instagram kullanıcısı var?

Instagram’ın Türkiye’deki kullanıcı sayısı açıklandı. Açıklanan rakamlar Instagram'ın Türkiye'de ne kadar popüler olduğunu gözler önüne seriyor.

Türkiye'de ne kadar Instagram kullanıcısı var?

Instagram EMEA Bölgesi İş Geliştirme Yöneticisi Amy Cole, bugün Kristal Elma Yaratıcılık Festivali’nde yaptığı konuşmada platformun Türkiye’deki kullanıcı sayısının 22 milyona ulaştığını duyurdu.

Türkiye’deki faaliyetleri açısından heyecan verici bir dönemde olduklarının altını çizen Cole, Topluluğumuzla birlikte buradaki işlerimiz de büyüyor. Instagram reklamları Türkiye’deki işletmelerin kullanımına Eylül 2015’te açıldı ve o zamandan bu yana ülkedeki iş ortaklarımızla gelecek vaat eden sonuçlara ulaştık. Türkiye’deki 22 milyonluk topluluğumuz her geçen gün daha da büyüyor ve bu da her ölçekteki yerel işletmenin, müşterileri ile etkili bir biçimde iletişim kurmasına olanak sağlıyor dedi.

1475741788_1475740410instagramamycole.jpeg

Instagram’ın Türkiye’de ulaştığı kullanıcı sayısı, ülkede faaliyet gösteren reklamverenler için önemli fırsatlar barındırıyor. Instagram reklamlarının ülkede kullanıma sunulduğu Eylül ayından beri Unilever, Turkcell, Ülker gibi pek çok yerel marka Instagram’ı yaratıcı kampanyalarını paylaşmak için kullanıyor.

Instagram, tüm dünyada her ay 500 milyonun üzerine kişi tarafından aktif olarak kullanılıyor. Söz konusu 500 milyon kullanıcının yüzde 20’sini ABD’deki, yüzde 80’ini ise ABD dışı ülkelerdeki kişiler oluşturuyor. Platform üzerinde her gün 95 milyondan fazla fotoğraf ve video paylaşılıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.