Güncel

Türkiye'de Uber'i zor günler bekliyor!

İçişleri Bakanlığı'nın Uber için yeni bir tasarı hazırladığı ortaya çıktı. Uber, trafikten men cezası ile karşılaşabilir.

İçişleri Bakanlığı, Uber için önlem alıyor!

Ülkemizde Uber sürücülerine olan saldırılar maalesef ki artmış durumda. Taksilerin uyguladığı fahiş fiyatlar yerine Uber'i seçerek daha az ödeyen kullanıcılar için bugün maalesef ki bir kötü haber daha geldi.

Milliyet'in haberine göre; İçişleri Bakanlığı, Uber için yeni bir tasarı hazırlamış durumda. Kanun tasarısına göre; D2 belgesi ile taksi hizmeti veren araçlar trafikten men edilecek. Bu araçlar arasında Uber de yer alacak.

Kanun tasarısı eğer yasallaşırsa, izin bölgesi dışında faaliyet gösteren Uber ve benzeri araçlar idari para cezasının yanında 30 gün boyunca trafikten men edilecek.

Taksicilerin sürekli şikayetçi olduğu Uber servisi için yapılan bu düzenlemenin nasıl bir geri dönüşü olacağı merak ediliyor. Teknolojik açıdan globelleşmeye başladığımız bugünlerde Uber'a yapılacak olan bu yaptırım pek iyi izlenim bırakmayacaktır.

Türkiye'de Uber'i zor günler bekliyor! - Resim : 1

Yorumlar
Hakk ı savunan
Borçlanarak bir dükkan aldığınızı, yapacağınız işin her türlü yeterlilik belgelerini aldığınızı, yanınızda çalışanların maaş ve sigortalarını ödediğinizi düşünün. Siz bütün bu sorumlulukları yerine getirirken, sizinle aynı işi yapan bir seyyar satıcının dükkanınızın önüne bir tezgah kurduğunu düşünün. Bu taksici ile yahudi şirketi über in daha iyi anlaşılması için bir örnek. Dükkan sahibinin yerinde olsanız ne yaparsınız?
Cevapla
kemal
kısa mesafe diye yolcu almayan, trafik kurallarına uymayan taksicilerden gına geldi artık. insanlar taksileri kullanmak istemiyor. uber giderse başka birşey mutlaka çıkar. insanlarda tercihi ondan yana kullanır. çok mecbur kalmadıkça insanlar taksi kullanmıyor.
Cevapla
Dürüstol
1987 yılından ber itaksi plakası verilmiyor devlet bir tekel yaratmış kendi içinde. Taksi sayısı artamıyorken, taksiciler yolcu seçiyorken alternatifi her zaman olacaktır.
Cevapla
Adsız
Milyonlar eden taksi plakası sahiplerinin ödedigi vergi bide uberin ödemedigi vergi ama kazandigi para yedirmezler bu ülkede plakasının fiyatını düşürürmü hiç
Cevapla
Bilge
Bir taksi plakası milyonlar değerinde, gerçekten bu değeri hakediyor mu?
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.