Güncel

Türkiye'deki Amazon Prime indirimleri site çökertti

Amazon Prime Day indirimleri e-ticaret devinin Türkiye sitesinin çökmesine yol açtı.


Türkiye'de geçtiğimiz günlerde kullanıma sunulan Amazon Prime hizmeti yeni bir kampanya ile indirim fırsatları sunmaya başladı. Amazon'un daha önce diğer ülkelerde uyguladığı Prime Day indirimleri 13 Ekim 2020 tarihinde saat 00:00'da başladı. Kampanyanın başlaması ile beraber Amazon Türkiye sitesi çöktü.

Türkiye'deki Amazon Prime indirimleri site çökertti

Birçok üründe indirimler sunan Amazon Prime indirimleri internette büyük ilgi görmesinin ardından kullanıcıların siteye hücum etmesi sonucunda çökme meydana getirdi. Bir süre devam eden bu sorun siteye müdahale edilmesi sonucunda düzeltildi.

Amazon Prime Day indirimleri kapsamında kulaklıktan telefona, oto koltuğundan kahve makinesine kadar onlarca üründe çeşitli fırsatlarla satılıyor. İndirimlere baktığımızda ise gerçekten fayda sağlayacak oranda olduğunu görüyoruz.

Prime Day indirimlerinden faydalanmak için Amazon Prime üyesi olmak gerekiyor. Türkiye'de Amazon Prime üyeliği için aylık 7.99 TL ödemek gerekiyor. Amazon Prime, Prime Video, Prime Game ve benzeri bazı avantajlı hizmetlerin de beraberinde kullanılmasını sağlıyor. 

Yorumlar
İndirimTakipçisi
Ben Amazonun indirim yapacağını duyurduğu ürünlerden ve gruplardan bazı ürünleri sepetime ekledim ve beklemeye başladım. Gece girdim site çöktü bir süre sonra düzeldi ancak sepetimdeki ürünlerde indirim göremedim. Sonra sabah kalktım baktım 2 üründe çok küçük indirim 2 üründe ise bindirim gelmiş bana göre indirim yalan ha elinde kalmış bazı ürünleri ucuzlatarak elden çıkartıyor olabilirler ama ülkemizde daha önce de gördüğümüz 11.11 indirimleri ve Kara Cuma indirimleri gibi Prime day'inde indirimi balon çıktı. Ne varsa çinde yada amerika amazonda bizim vatandaşımız insanlarımızı salak zannediyor fiyatı yükseltip tekrar aynı rakama çektiklerinde indirim yaptıklarına inanmaızı bekliyorlar ki bence asıl salak onlar oluyorlar zekalarını ve müşterilerine saygılarını böyle gösteriyorlar.
Cevapla
Altuğ
Kesinlikle doğru bir tespit
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.