Güncel

Türkiye'deki Apple mağazaları için şok karar

Apple, Türkiye'de yer alan mağazalarını geçici bir süreliğine kapatma kararı aldı. İşte detaylar!

Türkiye'deki Apple mağazaları için şok karar

Koronavirüs Mart ayından bu yana ülkemizde ve bu durum sosyal hayatımızı ciddi manada etkiliyor. Şu anda virüs salgın başladığından beri en şiddetli seviyesine gelmiş durumda. Yapılan çağrılar ise insanların zorunlu haller dışında evde kalması gerektiğini bizlere söylüyor. Zaten bilindiği üzere ülkemizde hafta içi saat 21.00'dan 05.00'a kadar, hafta sonu ise tamamen kapanmayı temel alan sokağa çıkma kısıtlamaları uygulanıyor. En başından beri virüse karşı tedbiri elden bırakmayan Apple da önlemlerini en üst seviyeye çıkartma kararı almış durumda.

Türkiye'deki Apple mağazaları için şok karar

Buna göre Türkiye'deki Apple mağazaları, artan koronavirüs vakaları sebebi ile bir süreliğine kapanacak. Örnek vermek gerekirse Apple Akasya için tarayıcı üzerinden arama yaptığımız zaman resmi sitede ” Mağazamız geçici olarak kapalıdır. Ücretsiz ve temassız teslimat için online alışveriş yapın, ürünler ve hizmetlerle ilgili yardım almak için Apple Destek sayfasını ziyaret edin. Mümkün olduğunca kısa sürede tüm operasyonlarımızı yeniden başlatmak için çalışıyoruz. ” ifadesi karşımıza çıkıyor.

Türkiye'deki Apple mağazaları için şok karar - Resim : 1

Apple Store'lar ne zaman açılacak sorusunun cevabı ise ancak önümüzdeki haftalarda belli olabilir. Zira eğer tekrar kontrollü sosyal yaşama geçmek istiyorsak tedbirlere sıkı sıkıya bağlı olmamız gerekiyor. Hatırlayacak olursak salgın ülkemizde arttığı ilk zamanlarda da Apple mağazalarını kapatma kararı almış ve kontrollü sosyal yaşama geçilmesi ile beraber bu mağazaları tekrar açmıştı. Tekrar aynı yolun izlenmesi oldukça yüksek bir ihtimal.

Yorumlar
💎G@kko💎
Eyi olmuş olacağı da budu
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.