Güncel

Türkiye'den çekilecek mi? Netflix açıkladı!

Türkiye'den çekileceği iddia edilen Netflix, sonunda konu hakkında net bir açıklama yaptı. Açıklamada platformun Türkiye'ye bağlı olduğu vurgulandı.


Son günlerde RTÜK ile yaşadığı anlaşmazlıklar ortaya çıkan popüler dizi, film ve belgesel içerik platformu Netflix, Türkiye'den çekilecek iddiaları ile bir süredir sosyal medya gündemini meşgul ediyor. Gazeteci Cüneyt Özdemir tarafından ülkemizden çekileceği iddia edilen Netflix'in son günlerde çıkan haberlere ilişkin suskunluğunu koruması da kafalardaki soru işaretlerini arttırıyordu. Popüler platform sonunda birinci ağızdan duruma netlik kazandırdı ve gündemlerinde çekilme gibi bir konunun olmadığını ifade etti.

Türkiye'den çekilecek mi? Netflix açıkladı!

Netflix ülkemizdeki abone sayısını giderek arttırıyor. Özellikle pandemi dönemi ile beraber insanların evlerine tıkılıp kalması, bu tarz mecralara olan talebi de gittikçe yukarı çekiyor. Bu durumdan şimdiye kadar fazlasıyla yararlanan platform, salgın sürecinde karını arttırmayı başaran ender projelerden biri olarak görülüyor. İşte tam da işler yolunda giderken son zamanlarda bir söylentidir aldı başını gitti. Gazeteci Cüneyt Özdemir'in iddiası, sosyal medyayı fazlasıyla salladı ve Twitter'da günlerce Trend oldu.

Konu hakkında günlerdir sessizliğini koruyan Netflix, sonunda bir açıklamada bulundu. Yapılan açıklamada Türkiye'den çıkma gibi bir durumun söz konusu olmadığının altı çizildi. Açıklamanın tamamı şu şekilde: “Netflix olarak Türkiye'deki üyelerimize ve kreatif camiaya derinden bağlılığımızı sürdürüyoruz. Birlikte çalıştığımız birbirinden yetenekli isimlerle gurur duyuyoruz. Şu anda yapım aşamasında olan ve yakında çekimlerine başlanacak projelerimiz için çok heyecanlıyız ve bu hikayeleri dünyanın her köşesindeki üyelerimizle paylaşmayı dört gözle bekliyoruz.” 

Yorumlar
ismail
83 milyonluk bir ülke hemide internet meraklısı... delimidir Netfilix? niye bıraksın hem zaten bir amacı var ne edip edip o aşıyı yapacak.
Cevapla
N. HOCA
Konu gündem değiştirmek. Onun dışında salaklar NETFLIX reklamı yapıyor sürekli gündemde tutarak. Para verme için gıcıklanıyorsa, seyretme. Ben belgesel ve müzikal izliyorum. Hem hizmet etmezler, hem ileri geri medya için atıp tutarlar. Bunlar gidici, ondan bu çırpınışlar. Benim gündemim yönetilemeyen ülke. Mahfettiniz memleketi.
Cevapla
Mete
Numaraaa. Buradan daha yağlı kapı yok. Onlar da farkında. Ama piyasa yapıyorlar.
Cevapla
??????
Avrupa’da bizden daha çok tıklayan varsa gitsinler ama bulamazlar çünkü tıklamada üst sıralardayız havuz büyük şunu da ekleyelim ben nasıl vergi veriyorsam onlarda vermek zorunda vermeyeceklerse gidebilirler kapı sonuna kadar açık
Cevapla
Abdullah
Def olsun gitsin.. Ama gavurlar blöf yapıyor ... Milleti amerikan fantazi filimler uyutuyorlar kendileri ilimde teknolojide yürüyorlar
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.