Güncel

Türkiye'nin Çocuklar için ilk Dijital Heykel Atölyesi kapılarını açıyor

Türkiye’nin ilk ve tek konsept 3D yazıcı mağazası 3Dörtgen, Türkiye’de bir başka ilki gerçekleştirerek 3 boyutlu baskı teknolojilerini sanat ile bütünleştirip, çocukların ufkunu genişletecek bir etkinliğe imza atıyor.

Türkiye'nin Çocuklar için ilk Dijital Heykel Atölyesi kapılarını açıyor

Üç boyutlu baskı teknolojilerin yaygınlaşması ve herkesin bu teknolojiyi kolaylıkla kullanabilmesi için faaliyetlerini sürdüren 3Dörtgen, çocukların sanat ve teknoloji deneyimini bir arada yaşayabilmesi için özel bir atölye çalışmasına başlıyor.

Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi bölümünü birincilikle bitiren, alanında ulusal ve uluslararası çok sayıda ödül sahibi olan ve 3Dörtgen ekibinde dijital heykeltraş olarak görev alan Furkan Payas’ın önderliğinde, çocukların yaratıcılığını ve hayal gücünü ortaya koyacak olan “Dijital Heykel Atölyeleri” başlıyor.

1415184742_dijitalheykelatolyesi3dortgen.jpg

Dijital Heykel Atölyesi’nde Çocukların Yaratıcılığı Konuşacak

İlki 8 Kasım tarihinde Türkiye’nin ilk ve tek konsept 3D yazıcı mağazası 3Dörtgen’de düzenlenecek olan atölyede, 5-8 yaş aralığındaki çocuklar Furkan Payas eşliğinde model hamuruyla kendi yaratıcılıklarını konuşturup, kendi özgün heykellerini yapacaklar. Daha sonra bu heykeller 3 boyutlu olarak taranacak ve 3D yazıcılarla yeniden üretilecek. Bu sayede çocuklar hem heykel sanatı hakkında deneyim kazanırken, aynı zamanda da 3D baskı teknolojilerinin nasıl işlediği konusunda ilk elden bilgi sahibi olacak. Kontenjanın Sınırlı sayıda olduğu “Dijital Heykel Atölyesi” için biletleri ve detayları Biletino.com’da bulmak mümkün.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.