Güncel

Türkiye’nin en büyük 'Bilgi Teknolojileri' şirketi İndeks Bilgisayar oldu

Index Grup bünyesindeki İndeks Bilgisayar, yerli ve yabancı tüm rakiplerini geride bırakarak Bilgi Teknolojileri sektöründe Türkiye’nin en büyük bilişim şirketi ödülünün sahibi oldu.

Türkiye’nin en büyük 'Bilgi Teknolojileri' şirketi İndeks Bilgisayar oldu

M2S Araştırma ve Pazarlama Hizmetleri tarafından yapılan İlk 500 Bilişim Şirketi Araştırması’nda Türkiye’nin en büyük ilk 500 bilişim şirketi açıklandı.

Bu yıl diğer yıllardan farklı olarak ilk kez ciro sıralamasına göre Bilgi Teknolojileri sektöründe de ödüllerin verildiği araştırmada, Index Grup bünyesindeki İndeks Bilgisayar, yerli ve yabancı tüm rakiplerini geride bırakarak Bilgi Teknolojileri sektöründe Türkiye’nin en büyük bilişim şirketi ödülünün sahibi oldu. Yine aynı grup bünyesinde faaliyet gösteren Datagate Bilgisayar ise son 3 yılda en iyi performans gösteren bilişim şirketi olarak belirlendi.

Kesintisiz 14 yıldır lider

Konuyla ilgili açıklama yapan Index Grup CEO’su Erol Bilecik, İndeks Bilgisayar’ın 2002 yılından bu yana kesintisiz olarak bilişim teolojilerindeki liderliğini sürdürdüğünü belirterek, “2023’te teknoloji kulvarında Avrupa’nın ilk beş büyük grubu içinde olmayı hedefleyen bir yapı olarak, grup şirketlerimizin BT altyapı yatırımlarını baştan sona yeniledik. Vizyoner bir bakış açısı ile yaptığımız bu yatırımların meyvelerini gelecekte daha fazla alacağız. Bilgi Teknolojileri sektöründe 14 yıldır devam ettirdiğimiz liderliğimizi her geçen yıl daha da perçinliyoruz. Dünya genelinde 200’ü aşkın işbirliğini beraberinde getiren başarımızın arkasında, bireysel bir çalışma değil Türkiye geneline yayılmış yaklaşık 8 bin bayi ve 600 çalışanın oluşturduğu dev bir takım çalışması vardır.” dedi.

Teknoloji sektöründe 27 yıldır dağıtıcı olarak faaliyette bulunan Index Grup şirketlerinden İndeks Bilgisayar, 2015 yılında satışlarını %53 artırarak 2 milyar 206 milyon TL’den 3 milyar 385 milyon TL’ye, konsolide net karını da %78 artırarak 25,2 milyon TL’den 44,9 milyon TL’ye çıkarmış ve tarihi bir rekora imza atmıştı. Şirket 2016 yılı hedefini ise %18 büyüme ile 4 milyar TL olarak belirlemişti.

2006 yılının Şubat ayında halkı arzı gerçekleşen Datagate Bilgisayar’ın 2015 yılı net satış geliri 1 milyar 77 milyon TL olurken şirket, 2016 yılı net satış hedefini 1 milyar 239 milyon TL olarak belirlemişti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.