Güncel

Türkiye'nin gelecek vaat eden kadın girişimcileri bu sefer internet'ten

KAGİDER, Garanti Bankası ve Ekonomist Dergisi işbirliği ile bu yıl 8.’si gerçekleştirilen Türkiye’nin Kadın Girişimci Yarışması’nda Gelecek Vaat Eden Kadın Girişimci kategorisinde bu yıl seçilen iki birinci de İnternet’ten çıktı.

Türkiye'nin gelecek vaat eden kadın girişimcileri bu sefer internet'ten

KAGİDER, Garanti Bankası ve Ekonomist Dergisi işbirliği ile bu yıl 8.’si gerçekleştirilen Türkiye’nin Kadın Girişimci Yarışması’nda Gelecek Vaat Eden Kadın Girişimci kategorisinde bu yıl seçilen iki birinci de İnternet’ten çıktı. 5000’i aşkın yarışmacı arasından sıyrılan Armut.com’un kurucusu Başak Taşpınar Değim ile idemama.com kurucuları Rahşan Tan ve Leslie Kandiyoti Mori Türkiye’nin Gelecek Vaat Eden Kadın Girişimci’leri oldular. 8 yıldır gerçekleştirilen kadın girişimci yarışmasında İnternet girişimleri de ilk kez ödüle layık görüldü. Armut.com girişim fikri ve iş modeli ile geçtiğimiz günlerde New York’ta 20’den fazla ülkeden 45’i aşkın girişim fikri arasında Türkiye’yi temsil eden Başak Taşpınar Değim ile Erol Değim çifti “Endeavor Girişimcisi” seçilmişlerdi.

2007 yılında hayata geçirilen Türkiye’nin Kadın Girişimci Yarışması’nın finali 25 Eylül günü Conrad İstanbul Otel’de gerçekleştirildi. KAGİDER, Garanti Bankası ve Ekonomist Dergisi işbirliği ile hazırlanan organizasyonda, 5000’i aşkın kadın girişimci arasından 4 farklı dalda 6 birinci seçildi. Armut.com’un kurucusu Başak Taşpınar Değim ile idemama.com kurucuları Rahşan Tan ve Leslie Kandiyoti Mori Türkiye’nin Gelecek Vaat Eden Kadın Girişimci’leri oldular.

1411982701_basak-taspinar-degimarmut-ceo.jpg

Yakın zamanda 23 ülkede faaliyet gösteren Endeavor’un New York’ta düzenlediği Endeavor Uluslararası Seçim Paneli’nde 45’i aşkın girişimci arasında Türkiye’yi temsil ederek Endeavor Girişimcisi seçilen Değim, ödülle ilgili olarak, “Fikrimizin ve başarılarımızın bu şekilde değerlendirilmesi bizi çok mutlu ediyor. Armut.com ile hem insanların hayatlarını kolaylaştırıyoruz hem de kadınlara ilham verecek bir öykü yaratıyoruz. Bizi bu özel ödüle layık gören herkese çok teşekkür ederiz” dedi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.