Güncel

Türkiye'nin ikinci unicorn şirketi geliyor

Türkiye'nin ikinci 1 milyar dolar değerlemeye ulaşacak şirketi ile ilgili ipuçları gelmeye başladı.

Türkiye'nin ikinci unicorn şirketi geliyor

Girişim dünyasında unicorn tabiri 1 milyar dolar değerlemeyi geçen şirketler için kullanılıyor. Türkiye'de bu değerlemeye ulaşan ilk şirket Peak olmuştu. Mobil oyun geliştiricisi olan şirket geçen yıl Haziran ayında dünyaca ünlü Zynga firması tarafından 1.8 milyar dolara satın alınmıştı.

Türkiye'nin ikinci unicorn şirketi geliyor

Bu tarihten sonra henüz yeni bir unicorn çıkmasa da ayak seslerinin geldiğini söyleyebiliriz. Bu konuda bir adım Getir'den geldi. Şirket yurtdışı büyüme için gerçekleştirdiği ikinci fonlama turunda 128 milyon dolar yatırım alarak toplam değerini 850 milyon dolara yükseltti.

Eğer üçüncü bir tur olursa bu rakamın 1 milyar doları geçmesi bekleniyor. Getir’in fonlama sağladığı kurumlar arasında Michael Moritz’in Crankstart Investments ve Brazilian Base Partners’ının yanı sıra, Tiger Global, Goodwater Capital, Revo, Fiba ve Esas yer aldı

Yorumlar
Geleceğin Türk googleı
Ben gelecekte Google firmasından daha iyi bir firma kurcam hazır olun hizaya geçin bir yere not alın kullanırsınız hadi lan ordan diyebilirsiniz size hak veriyorum bunu buraya koydum gittim
Cevapla
yandex
hadi lan
Gökhan
Age of empires de güzel oyun age of mythology corona
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.