Güncel

Türkiye'nin ikinci Unicorn'u da çıktı (iddia)

Türkiye'de 1 milyar dolar değerlemeye ulaşan ikinci girişimin Getir olduğu iddia edildi.


Girişim ekosisteminde 1 milyar dolar değerlemeye ulaşan girişimleri Unicorn (Tek boynuzlu At) adı veriliyor. dünya çapında farklı ülkelerde birçok Unicorn bulunurken Türkiye'de bugüne kadar sadece 1 adet bu değerlemeye ulaşan şirket çıktı. Mobil oyun geliştirici Peak'in ulaştığı bu ilk ünvana şimdi yenileri eklenecek gibi görünüyor.

Bir süredir aldığı yatırımlarla dikkatleri üzerine çeken Getir, yakında zamanda İngiltere operasyonları için düğmeye basmıştı. Ortaya atılan iddialar gerçekçe Getir aldığı yeni bir yatırımla 1 milyar dolar değerlemeye ulaşan ikinci Türk şirketi oldu.

Türkiye'nin ikinci Unicorn'u da çıktı (iddia)

egirişim internet sitesinin haberine göre Getir, 2.6 milyar dolar değerleme ile 300 milyon dolar yatırım aldı. Şimdilik duyum olarak yayınlanan haberin henüz doğrulanmadığını belirtelim. Nazım Salur, Serkan Borançılı ve Tuncay Tutek tarafından kurulan yerli girişim Getir, yakın zamanda Berlin, Amsterdam ve Paris'te de operasyonlarına başlayacağını duyurmuştu.

Konuyla ilgili olarak Getir cephesinden henüz resmi bir açıklama gelmedi. Bu tarz bir açıklama geldiği takdirde bunu sizlerle paylaşacağımızı belirtelim.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.