Güncel

Türkiye'nin İlk E-Atık Zirvesi İTÜ'de Yapılacak

E-Atık Zirvesi İTÜ ev sahipliğinde başlıyor


Ulusal e- atık bilincinin geliştirilmesi amacıyla düzenlenen Türkiye’nin ilk “E-ATIK ZİRVESİ”, 5-6 Mart tarihlerinde İTÜ Ayazağa Yerleşkesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde İTÜ, İTÜ Arı Teknokent ve İTÜNOVA TTO ev sahipliğinde gerçekleştirilecek.

Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği ve Enerji Verimliliği Derneği (ENVER) tarafından düzenlenecek zirve, İstanbul Elektrikli ve Elektronik Atık Zirvesi “ulusal servet” e-atıkların geri dönüşümü için sektörün tüm ilgililerini bir araya getirecek.

E-atık bilincini her yönü ile ülkemizde duyurarak toplumda ve üreticilerde farkındalık yaratmak amacıyla hayata geçirilen zirvede “e-atık” kapsamına giren ürünlerin geri dönüşümünün sağlanması noktasında katılımcılar “Türkiye Ne Yapmalı?” forumunda görüşlerini paylaşacak.

Endüstrideki yenilikler, son teknolojileri öğrenme ve sektör liderleri ile bağlantı fırsatları sunan zirvede e-atık konusunda elini taşın altına koyan firmalara “Elektrikli ve Elektronik Atık Kahramanları Ödülü” verilecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.