Güncel

Türkiyenin ilk resmi App Store'u açılıyor!

Uzun zamandır açılması beklenen, ilk resmi App Store Türkiye için hazırlıklar başladı!

Türkiyenin ilk resmi App Store'u açılıyor!

Dünyanın en değerli şirketi ünvanını elinde bulunduran Apple firması, uzun zamandır açmayı planladığı App Store Türkiye mağazası için hazırlıklara başladı. Apple'ın dünya çapında en değerli şirket ünvanına sahip olmasındaki en büyük pay şüphesiz 4 bir yana satış gerçekleştiren App Store'lardır.

13 ülkenin ardından Türkiye'de resmi olarak Apple mağazasınını açılması, Teknoloji devi Apple'ın planlarında Türkiye'nin pazar payının ne kadar etkili olduğunu görebiliriz. Milleyet'in sunduğu habere göre geçmişten bugüne kadar Türkiye'de mağazacılık, satış, pazarlama ve teknik servis dalında KOÇ grubu bünyesinde Bilkom'la çalışan ABD'li Apple, hatırlarsanız geçtiğimiz yıl Türkiye'deki resmi ofisini açmış çalışmalara başlamıştı.

1333881645_080420120729046294233.jpg
Geçtiğimiz hafta Apple'dan kalabalık bir ekip, İstanbul'da açılacak App Store'un hazırlıklarını sürdürmeye devam ediyor. Türkiye pazarından yararlanmak isteyen Apple'ın ilk resmi App Store'u ile birlikte online mağazasını da Türkiye bazlı olarak kuracağı düşünülüyor.

*Türkiye'nin pazar gücünün geldiği noktayı gözler önüne seren bir haberdir.

Yorumlar
Misafir
zaaa :D
Cevapla
Misafir
geç bile kalındı türkiyeye oranla geri kalmış ülkeler dediğimiz yerlerde bile açıldı daha ne bekleniyor anlamıyorum...
Cevapla
Sade Vatandaş
Bence her ile açılmalı.Böylece daha fazla vergi verebiliriz.Her aile bireyine 1 er tane almalı.
Cevapla
Misafir
sabaha mı bırakırsın?????
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.