Güncel

Türkiye'nin ilk sermaye piyasaları hackathonu: Serathon-in

Türkiye'deki ilk sermaye piyasaları hackathonu Serathon-in yazılım geliştiricileri bir araya getiriyor.

Türkiye'nin ilk sermaye piyasaları hackathonu: Serathon-in

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) eşgüdümüyle düzenlenen Türkiye'nin ilk sermaye piyasaları hackathonu Serathon-in 25-27 Ekim 2019 tarihlerinde İstanbul Workinton, Levent 199 ’da düzenlenecek. Bu yıl ilki düzenlenecek ve toplam 45.000 TL ödüllü Serathon-in’de; fintek şirketlerini ve yatırımlarını sermaye piyasasına yönlendirerek, sermaye piyasalarının geleceğini katkı sağlamak hedefleniyor.

Türkiye'nin ilk sermaye piyasaları hackathonu: Serathon-in

Serathon-in, yapay zekadan algoritmik işlemlere, büyük veri yönetiminden finansal teknolojilere kadar, katılımcıların hayal gücünü sınırlandırmadan, istedikleri alanda istedikleri teknolojiyi kullanarak proje geliştirmelerine imkan sunuyor.

Serathon-in’de katılımcılar ne yapacak?

Serathon-in kapsamında takımlardan, sermaye piyasaları alanında yaşanan sorunlara çözüm üretebilecek proje geliştirmeleri bekleniyor. Sektörde faaliyet gösteren kurumların katkısıyla oluşturulan sermaye piyasası sorun kümesine internet sitesinden ulaşılabiliyor.

Takımların sermaye piyasasında yaşanan sorunların çözümünde yararlanabilecekleri Veri ve API seti envanterine de internet sitesinden ulaşılabiliyor. Katılımcıların proje geliştirirken kullanacakları teknolojinin türü tamamen serbest.

Serathon-in’e kimler katılabilir?

Serathon-in, Türkiye’nin İlk Sermaye Piyasası Hackathonuna sermaye piyasasına ilgi duyan herkes katılabilir.

Serathon-in’e en az 2, en fazla 5 kişiden oluşan bir takımla başvuru yapılabiliyor. Ekipte mutlaka bir yazılımcı (developer) olmalı. Ayrıca, takımda bir tasarımcı ve bir iş geliştirici olması tavsiye ediliyor.

Ödüller

  • 1.Ödülü: 20 Bin TL* + Workinton’da 6 Aylık Coworking Hediye
  • 2.Ödülü: 15 Bin TL * + Workinton’da 3 Aylık Coworking Hediye
  • 3.Ödülü: 10 Bin TL * + Workinton’da 3 Aylık Coworking Hediye

*değerinde yatırım fonu varlık dağılımı olarak verilecektir.

Destek veren kurumlar

Borsa İstanbul Grubu – MKK ve Takasbank, A1 Capital, AA, Beycon, Burger King, Garanti Yatırım, Gedik Yatırım, Habitat, iDeal Data, İnfina Yazılım, investing.com, Matriks, Optimus Yazılım, Sevent, Shift Delete, SPL, Tradesoft, Workinton.


Yarışma ile ilgili bilgi www.serathonin.org.tr adresinde yer alıyor.

Yorumlar
yakup
yazılım işinde güzel para var örenmek lasım yazılımı
Cevapla
Tipitip
Excel VBA makrolardan başlayabilirsin...müthiş birsey..Excel tüm dünyanın en iyi icadı bence :)
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.