Türkiye'nin ve dünyanın en namlı dolandırıcıları ve hikayeleri - Page 1

Brooklyn Köprüsü'nü satan, meydanda ki saate bakanlardan para alan, yattığı hapishanede bile dolandırıcılığa devam eden onlarca dolandırıcının ilginç hikayeleri.

Türkiye'nin ve dünyanın en namlı dolandırıcıları ve hikayeleri - Page 2

MEHMET AYDIN
Gündemi takip edenler bilir. Henüz 27 yaşındaki dolandırıcı en genç dolandırıcı ünvanını hak etti. Önceleri bir oyun olarak geliştirdiği oluşumla elde ettiği paralardan Bursa'da büyük baş hayvan çiftliği açtı. Üyelerden topladığı yüksek paaları geri ödemeyip sırra kadem bastı.

Türkiye'nin ve dünyanın en namlı dolandırıcıları ve hikayeleri - Page 3

SÜLÜN OSMAN
Galata Kulesini, Beyazıt meydanını bile satan Sülün Osman filmlere konu oldu. Rivayetlere göre İstanbula yeni gelen saf köylülerden şehir meydanında ki saate bakma parası bile almış.

Türkiye'nin ve dünyanın en namlı dolandırıcıları ve hikayeleri - Page 4

GÜNEY ZOBU (RAKİ)
Ünlü sinema sanatçısı Melike Zobu'nun babası özellikle yasa dışı iş yapanları dolandırırdı. Bu yüzden kimse onu şikayet edemiyordu. 1980 yılında dolar taşımanın yasak olduğu dönemlerde Almancı ve Amerikalı kılığında otellerde bavulla döviz satma vaadiyle yüzlerce kişiyi dolandırdı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.