Türkiye'yi vurması beklenen kasırgayı canlı izleyin!

Kasırga Türkiye'ye doğru geliyor. Yunanistan'da "Zorbas" adını verdikleri kasırganın pazar günü Akdeniz ve Ege kıyılarına ulaşması bekleniyor. Canlı izlemek isteyen kullanıcılar için bizim bir önerimiz var!

Türkiye'yi vurması beklenen kasırgayı canlı izleyin!

Kasırga Türkiye'ye doğru geliyor. Yunanistan’da etkili olmaya başlayan ve Yunanistan'da "Zorbas" adını verdikleri kasırganın pazar günü Akdeniz ve Ege kıyılarına ulaşması bekleniyor.

Yetkililer, kasırganın Muğla, Aydın, İzmir, Manisa, Çanakkale ve Balıkesir’i etkisi altına alacağını belirtiyor. Beraberinde aşırı sağanak yağışları da getirmesi öngörülen fırtına sebebiyle Ege Denizi'ne kıyısı olan şehirler alarm durumuna geçti.

Yıkıcı etkilere sahip muhtemel fırtınaya karşı teyakkuza geçen İzmir'de valilik, yaptığı son dakika açıklamasında, “Bütün tedbirlerimizi almış bulunmaktayız. Vatandaşlarımızın kıyıdaki teknelerini karaya çekmelerini, sabitlenmemiş tehlike oluşturabilecek malzeme ve eşyalarını güvenli hale getirmelerini öneriyoruz" dedi.

Aydın Büyükşehir Belediyesinden de yapılan açıklamaya göre, Orta Akdeniz'de oluşması beklenen tropik fırtınadan Aydın'ın da etkilenmesi ihtimaline karşı Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu başkanlığında ASKİ, Fen İşleri, Park ve Bahçeler, İtfaiye, Makine İkmal Bakım ve Onarım, Çevre Koruma ve Kontrol, Sağlık İşleri ile Denizcilik daire başkanlıklarıyla kriz merkezinde koordinasyon toplantısı yapıldı.

Türkiye'yi vurması beklenen kasırgayı canlı izleyin!

Türkiye'yi vurması beklenen kasırgayı canlı izleyin! - Resim : 1

Kentte alınması gereken önlemlerin masaya yatırıldığı toplantıda kriz merkezinin oluşturulması kararlaştırıldı. Zorbas kasırgasının son durumunu görmek için haber merkezlerinden yayınlanacak görüntüleri beklemeye de gerek yok.

Yine de görüntüler haricinde haberlerde resmi açıklamalarda bulunacağı için takip etmekte fayda var. Eğer kasırganın son durumunu anlık olarak takip etmek istiyorsanız bir önerimiz var. Bildiğiniz üzere meteorolojik takip sistemlerinin elde ettikleri atmosferik görüntüler, internet ortamından anlık olarak izlenebiliyorlar. Bu konuda Türkçe arayüzüyle gayet kullanışlı olan VentuSky oldukça işlevsel bir hizmet sunuyor.

Aynı zamanda birkaç saat sonrasına ilişkin tahminleri görmek için aşağıdaki zaman çubuğunu kullanabilirsiniz. VentuSky’a ulaşmak için buradaki bağlantıya tıklamanız yeterli.