Güncel

TÜRKKEP, yüksek oranda tasarruf, hız ve verimlilik sunuyor

TÜRKKEP, E-Fatura hizmetiyle kurumlara önemli oranda tasarruf olanağı sağlıyor.


TÜRKKEP, ülkemizde yasal düzenlemesi yapılmış olan KEP, e-imza, e-tebligat, e-fatura, e-defter, e-arşiv gibi e-hizmetler alanında teknoloji geliştirme, bilgilendirme, hizmetler ve çözümler sağlama çalışmaları yürütmektedir. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’ndan (BTK) aldığı yetkiyle KEP Hizmet Sağlayıcısı (KEPHS) olarak KEP hizmetleri ve çözümleri vermektedir. TÜRKKEP aynı zamanda, Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB)’ndan aldığı yetki ve izinlerle e-fatura ve e-defter hizmetleri ve çözümleri sağlamaktadır. Ayrıca e-imza hizmeti de sağlamaktadır. TÜRKKEP, kendi yazılım teknolojileri, İstanbul ve Ankara’da iki ayrı veri merkezinde kurulu yedekli yüksek teknolojik sistem altyapısı, uzman kadrosu, bilgi güvenliği, iş sürekliliği, kişisel verilerin korunması, hizmet ve kalite yönetimi standartlarına sahip olarak, tüm Türkiye genelinde yaygın yetkili başvuru merkezleri ağı ve 7/24 çalışan çağrı merkezi ile kurumsal ve bireysel müşterilerine güvenli, hızlı, kaliteli hizmet, çözüm ve destek vermektedir.


TÜRKKEP, bir güven kurumu olarak ilkleri gerçekleştiriyor

Ülkemizin öncü Kayıtlı Elektronik Posta Hizmet Sağlayıcısı TÜRKKEP olarak tüm şirketlere, kamu kurumlarına, kuruluşlara ve bireylere KEP hizmetleri sağladıklarını belirten TÜRKKEP Genel Müdürü Yüksel Samast, “KEP sahibi gerçek ve tüzel kişi müşterilerinin bilgilerini, belgelerini, kayıtlarını ve delillerini bilgi güvenliği ve kişisel verilerin korunması standartlarına ve yasal düzenlemelere uygun olarak koruyor, müşterilerine hızlı, kaliteli, güvenilir ve katma değerli hizmetler sunuyoruz. Dünyada ilk defa anında KEP ve e-imza hizmetleri ile e-arşiv hizmetlerini sağlayan ve yerinde başvuru hizmeti veren tek KEPHS olarak, kurumsal ve bireysel KEP çözümleriyle ülkemizde öncü uygulamalara imza atıyoruz.” dedi.

1423295445_e-donusum.jpg

TÜRKKEP, E-hizmetlerin tümünü müşterilerine doğrudan ve yerinde tek elden sağlayabilen ülkemizin ilk ve tek hizmet sağlayıcısı

 Ülkemizin e-Dönüşüm ve e-Devlet çalışmalarına katkı sağlayan öncü bir kuruluş olan TÜRKKEP, KEP, e-Tebligat, e-İmza, e-Fatura, e-Defter ve e-Arşiv gibi yasal düzenlemeleri yapılmış e-hizmetlerin tümünü müşterilerine doğrudan ve yerinde tek elden sağlayabilen ülkemizin ilk ve tek hizmet sağlayıcısıdır. TÜRKKEP, KEP ve e-Tebligat ile ilgili yasal mevzuata ve Avrupa Telekom Standartları Enstitüsü’nün standartlarına (ETSI TS 102 640); ayrıca ISO 27001, ISO 27031, ISO 22301, ISO 20000, ISO 14001 ve ISO 9001 standartlarına tam uyumlu işletilmektedir. Bunun yanı sıra, kişisel verilerin korunması standardı olan BS10012 sertifikasını 2012 yılında denetimini geçirip almış Türkiye’nin ilk kurumudur.

Kurumlara yüksek oranda tasarruf, hız ve verimlilik olanağı sağlanıyor

TÜRKKEP’in şirketlerin ve kurumların KEP iletileri ile e-Tebligat, e-Fatura, e-Defter gibi uygulamalar başta olmak üzere her türlü e-belge gönderilmesi ve alınması veya yazışma yapılması gibi işlemlerin mevcut yazılım uygulamalarıyla ve iş akışlarıyla entegre edilmesi için gerekli tüm kurumsal çözümleri ve hizmetleri uçtan uca yerinde sağladığına dikkat çeken Samast, “TÜRKKEP, KEP İleti Yönetim Sistemi, KEPGATEWAY ve e-Fatura Entegrasyon gibi çözümleriyle, küçük, orta ve büyük boy tüm şirketlere ve kurumlara uygun yazılım ve donanım entegrasyonlarıyla özel çözümler sağlayarak, otomatik KEP ve e-Fatura gönderilmesi ve alınması işlemleri ve bu işlemlerle ilgili akış, e-imzalama, raporlama, ilişkilendirme ve saklama gibi her türlü ihtiyacı gidermekte, kurumlara yüksek oranda tasarruf, hız ve verimlilik sağlamaktadır.” bilgisini verdi.

E-belge paylaşımları yasal geçerli ve güvenli olarak gerçekleştirilebiliyor

Güvenli haberleşmede yeni bir çağa adım atıp TÜRKKEP’li olan kurumsal ya da bireysel kullanıcılar; bildirim, tebligat, ihtar, ihbar, teklif, sipariş, fatura, sözleşme, dilekçe, başvuru ve benzeri e-belge paylaşımlarını yasal geçerli ve güvenli olarak gerçekleştirebiliyorlar. TÜRKKEP’lilerin tüm gönderileri ileri seviyede virüs taramalarından geçiyor, alıcılarına güvenli bir şekilde teslim ediliyor, alıcıya teslim zamanı ile içeriğin yolda değişmediği yüzde yüz garanti altına alınıyor ve mevzuatta tanımlandığı şekliyle her gönderi için ayrı senet hükmünde kesin delil ve kayıt üretilerek en az 20 yıl saklanıyor. TÜRKKEP, kullanıcıların gönderi içeriklerini, yasal mevzuat ve uluslararası standartlar gereği görmüyor ve kopyalamıyor.

 E-Fatura hizmetine nasıl erişebiliyor?

TÜRKKEP, e-Faturaya dönüşümünü gerçekleştirecek firmaların temel ihtiyaçlarını en hızlı ve ekonomik şekilde karşılayacak şekilde hizmetlerini oluşturdu. Bu nedenle TÜRKKEP, e-Fatura dönüşümünü başlatacak şirketlerin üzerlerinde hissettikleri zaman baskısı ve doğru partner arayışlarına; hızlı entegrasyon ve tüm süreçlerde uzman kadro desteği vererek çözümler oluşturuyor ve hazırladığı çok özel kampanyalar ile fırsatlar sunuyor.

TÜRKKEP, Türkiye’de e-Fatura hizmetlerinin yanı sıra Kayıtlı Elektronik Posta (KEP), e-Defter, e-İmza, e-Mutabakat ve e-Arşiv hizmetlerinin hepsini bir arada sunan ülkemizin ilk ve tek hizmet sağlayıcı olma özelliği taşıyor. Her tür muhasebe ve ERP yazılımıyla uyumlu ve esnek olan TÜRKKEP E-Fatura hizmetleri sayesinde, TÜRKKEP müşterilerini e-Fatura hizmetine hızla geçebiliyorlar. TÜRKKEP e-Fatura, kullanımı kolay ekranları ve ara yüzleriyle kurumların çabuk adapte olmasını sağlıyor.

 Tüm Türkiye’ye yayılmış 100’ün üzerinde bayi ve yaygın hizmet ağı

 TÜRKKEP, tüm Türkiye’ye yayılmış olan 100’ün üzerinde bayisi, yaygın hizmet ağı ve farklı başvuru yöntemleri ile kullanıcıların vakit kaybetmeden, güvenli ve tasarruflu hizmet almasını sağlar. TÜRKKEP’liler 7 gün 24 saat müşteri destek hattından 0 850 470 0 537 (KEP) ulaşılabilirler veya basvuru@turkkep.com.tr adresinden e-posta ile bilgi alabilirler.

 Müşteriye yerinde eğitim ve 7/24 destek hattı

 E-Fatura sistemine geçmek ve bu sistemden yararlanmak isteyenlere başvuru sürecinden kullanıma başlayıncaya kadar geçilen her aşamayı mevzuata uygun şekilde müşterileri ile gerçekleştirdiklerini ifade eden Samast, “Her tür yazılıma uyumlu ve esnek olan TÜRKKEP e-Fatura hizmeti sayesinde müşterilerimizi e-Fatura hizmetine çok hızlı geçirebiliyoruz. Aktivasyon işlemleri gerçekleştikten sonra gerekirse müşteriye yerinde eğitimler vererek Türkiye’nin her yerinde yaygın çözüm merkezlerimizle ve 7/24 destek hattımızla (0850 470 0 537) her an firmaların yanında olabiliyoruz. Kurumlar, kullandıkları muhasebe programına uyum gösterecek bir sistemle çalışan bir e-fatura özel entegratörü ile çalışmaya dikkat etmeliler. Ayrıca özel entegratörün kendi altyapısına ve gerekli güvenlik sertifikalarına sahip olması da çok önemli. TÜRKKEP olarak, tüm bu kriterleri yerine getiriyoruz.” açıklamasında bulundu.

E-Fatura sistemi kullanmanın sağladığı avantajlar

Elektronik Fatura (e-Fatura) sayesinde, şirketler kâğıt faturaların basılması, gönderilmesi, alınması ve saklanması kolaylaşıyor, ticari süreçler çok daha hızlı, verimli ve çok daha düşük maliyetlerle yürütülüyor. TÜRKKEP olarak, mevzuata uygun, her tür muhasebe yazılımıyla uyumlu çalışabilen e-Fatura hizmeti, Saklamacı Kuruluş Yetkisi ve almış olduğu Mali Mühür onayı ile müşterilerine anahtar teslim çözüm sunmaktadır. Ayrıca TÜRKKEP, e-fatura gönderme ve alma hizmeti sağlayan diğer Özel Entegratörlerden farklı olarak, Türk Ticaret Kanunu kapsamındaki KEP ile ilgili yasal düzenlemelere uygun olarak Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından da yetkilendirilmiş bir Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) Hizmet Sağlayıcı olduğu için, sunduğu KEP hizmetleriyle müşterilerinin ticari, resmi ve hukuki yazışmalarını, belge paylaşımlarını yasal geçerli ve güvenli olarak çok düşük maliyete yapabilmesini, e-fatura dahil her türlü e-belgelerini gönderme ve almanın yanında elektronik ortamda yasal geçerli ve güvenli şekilde saklayabilmesini sağlamaktadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.