TV'lerin pabucu dama atıldı artık herkes birer canlı yayın muhabiri - Page 1

Yeni Uygulamalarla Herkes Birer Gazeteci
Twitter, Instagram ve Vine'dan sonra çıtayı bir üste çıkaracak Periscope ve Meerkat uygulamaları artık hayatımızda. Şimdiden çok yüksek oranda kullanıcıya erişen bu uygulamalar, televizyonların canlı yayınlarına muhtaç olmadan bir çok bilgiye ulaşmayı sağlıyor hem de canlı canlı.

TV'lerin pabucu dama atıldı artık herkes birer canlı yayın muhabiri - Page 2

Meerkat Hızla Yayıldı
Bu işe ilk başlayan Meerkat uygulaması, akıllı telefonlardan canlı video akışı yapmanızı sağlıyor. Uygulamanın stream seçeneğini tıkladığınız an yayına giriyorsunuz. Takipçileriniz anında yayınınızı izleyebiliyorlar ve size puan vererek üst sıralara taşıyorlar. Yayınızı daha sonra Meerkat'in sitesinden izlemek de mümkün.

TV'lerin pabucu dama atıldı artık herkes birer canlı yayın muhabiri - Page 3

Meerkat Twitter'ı Rahatsız Etti
Meerkat'in bu hızlı yükselişi Twitter'ın büyük bir ücretle satın aldığı Periscope ile sarsılmış durumda. Periscope'da temel olarak canlı video yayını yapma amaçlı bir uygulama. Yoğun ilgi gören bu uygulama canlı yayın ve videolu tweet atma konusunda artık Meerkat'a en büyük rakip.

TV'lerin pabucu dama atıldı artık herkes birer canlı yayın muhabiri - Page 4

Kafa Karıştıran Sorular
Bu uygulamaların hızla yayılması, özel hayatın gizliği konusunda endişeler yaratmaya başladı. Kişiden habersiz yapılan bir canlı yayın sonucunda ne olacağı ya da bir şampiyonlar ligi maçını cep telefonundan canlı veren bir seyirci nasıl engellenecek gibi birçok soru işareti de ortada duruyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.