Güncel

Twitter CEO'su Jack Dorsey istifa etti! Yeni CEO kim?

Bitcoin yorumlarıyla da oldukça tanınmış hale gelen Twitter CEO'su Jack Dorsey CEO'luktan istifa ettiğini duyurdu. Yerine yeni bir CEO atandı. Gelin ayrıntılara bakalım.

Twitter CEO'su Jack Dorsey istifa etti! Yeni CEO kim?

En popüler sosyal medya platformlarından olan Twitter'ın CEO'su ve kurucu ortağı Jack Dorsey görevini bırakma kararı aldı. Bitcoin yorumlarıyla da tanınan Dorsey'in takipçileri oldukça fazlaydı. Dorsey kararınını birr açıklama ile duyurdu.

Twitter'ı 2006'da kuran Dorsey, bir süredir tek bir işe kanalize olması için yatırımcıların istifa baskısı altındaydı. Dorsey, "Artık ayrılma vaktim geldi” dedi ve şirketin “ilerlemeye hazır olduğunu” belirtti. Yerine geçecek Agrawal’a “büyük bir güven” ve onun “yeteneklerine, yüreğine ve ruhuna derin bir minnettarlık duyduğunu” vurguladı. “Artık onun önderlik etme zamanı” 

Yeni CEO Parag Agrawal oldu

Dorsey'in istifasından sonra hisselerde küçük bir düşüş de yaşandı. Jack Dorsey'in istifasıyla Twitter'ın yeni CEO'su Parag Agrawal oldu. Şirkette 10 yılını geçiren Agrawal'ın son olarak baş teknoloji müdürü olarak görev yaptığı biliniyor. 37 yaşında bir Hindistan göçmeni olan Parag Agrawal analizlere ve yatırımcılara göre güvenli bir seçim. Twitter, 2023 yılına kadar 315 milyon adet paraya çevrilebilir aktif kullanıcıya ulaşmak istiyor. Yeni CEO'nun hedefi de direkt olarak bu olacak.

Siz yeni CEO hakkında ne düşünüyorsunuz? Yeni CEO hakkında düşünceleriniz neler? Yorumlarda bize fikirlerinizi mutlaka belirtmeyi unutmayın.

Yorumlar
Akın
Kendi kurduğun şirketten kovulmak çok kötü bir şey olsa gerek.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.