Güncel

Twitter kapanıyor mu?

Binali Yıldırım yaptığı açıklamada duruma aydınlık getirdi.

Twitter kapanıyor mu?

Binali Yıldırım'ın açıklaması:

Siber Güvenlik. Yaptığımız çalışma bu. Sosyal paylaşım sitelerine yönelik bir çalışma değildir. Siber suçlarla mücadele çalışması var. İnsanların bilgilerine izinsiz ulaşırsanız, paylaşırsanız bu masumluk değildir. Suç her yerde suçtur. Sosyal medyada cinayete azmettirme suçunun bir cezası var.Konuyu döndürüp dolaştırıp "Sosyal medyaya yasak geliyor" haberleri çok yanlıştır. İşin oraya buraya çekilmesine hiç hacet yok. Çok açık konuşuyorum. Özgürlüklere evet ama özel hayata müdahaleye hayır.

Sosyal medyayı kısıtlayıcı bir çalışma yok.Uygulama açısından yanlış noktalara gitmemek için yasada sosyal medyayla ilgili madde değişikliği yapılabilir.Bir ülkenin siber suçlarla mücadele etmesi tek başına mücadele edeceği bir konu değil.Sanal alem ile hayatımıza giren konuları mevcut yasalara ekleyebiliriz. Siber suçlarla mücadelenin yasaklarla olmayacağını söylüyoruz. Ortak çalışmalarla yapılacak.

Farkındalık oluşturmaya çalışacağız, kampanya başlatmamız lazım. İnterneti ve sosyal medyayı temiz kullanmak için çaba sarf edeceğiz. Suç işlendiği bariz ise sosyal medyada ve dışarıda işlenmesinin bir önemli yoktur. Suç suçtur.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.