Twitter sesli yayın özelliğini duyurdu!

Twitter, Periscope uzantısı sayesinde kullanıcıların canlı yayın yapmasına olanak sağlamakta. Peki ya görüntü sunmadan direkt sesinizle yayın yapabileceğinizi söyleseydik?

Twitter sesli yayın özelliğini duyurdu!

Dünyanın en popüler sosyal paylaşım platformlarından biri olan Twitter, Periscope uzantısı sayesinde kullanıcıların canlı yayın yapmasına olanak sağlamakta. Peki ya görüntü sunmadan direkt sesinizle yayın yapabileceğinizi söyleseydik?

Sosyal medya devi, sesli canlı yayın özelliğini kullanıcılarına sundu. Yenilik, şimdilik sadece iOS cihazları üzerinde yayınlandı. Twitter, iOS kullanıcıların artık sosyal ağ üzerinde sesli yayın yapabileceklerini duyurdu. 

Şimdilik sadece iOS tabanlı modellere gelen özellik ilerleyen zamanlarda Android içinde yayınlanacak. Henüz ne zaman yayınlanacağını maalesef bilmiyoruz. Açıkçası Twitter'ın öncelik vermesi gereken daha farklı konular mevcut.

Twitter sesli yayın özelliğini duyurdu!

Twitter sesli yayın özelliğini duyurdu! - Resim : 1

Kullanıcıların her gün Twitter üzerinde istediklerini belirttiği Tweet düzenleme özelliği konusunda mesela hala bir gelişme yok. Yakın zamanda Twitter CEO'su Jack Dorsey'in dahi yazım hatalarına kurban gittiğinin görülmesiyle tekrar gündeme gelen bu özelliği Twitter'ın gündeme getirmemiş olması kullanıcılar arasında tepkilere neden olmakta. 

Artık kullanıcılar görüntü olmadan da yayın yapabilecekler. Bu özellik ne kadar gerekliydi bilinmez ancak Twitter'ın sırf sadece olsun diye getirdiği özelliklere bir yenisi daha eklenmiş oldu. Bakalım bir sonraki güncellemede bizleri ne gibi yenilikler bekliyor hep beraber bekleyip göreceğiz.