Güncel

Twitter siyasi reklam almayacağını açıkladı

Sosyal medya platformu Twitter, yeni politikası gereği siyasi içerikli reklam almayacağını duyurdu.

Twitter siyasi reklam almayacağını açıkladı

Sosyal medya ağlarının seçim zamanlarında siyasiler tarafından kullanılması alışa gelmiş bir olay haline geldi. Zaman zaman sınırları aşan bu kullanım reklam satın almaya kadar varıyor. Siyasetin odağında yer alan sosyal ağlarının başında gelen Twitter aldığı bir kararla siyasi reklamları almayacağını açıkladı.

Twitter siyasi reklam almayacağını açıkladı

Alınan karar şirketin kurucusu ve CEO'su Jack Dorsey tarafından duyuruldu. Dorsey yaptığı açıklama ile yeni politikaları gereği Twitter'da siyasi içerikli reklamları almayacaklarını açıkladı. dorsey bu kararın Kasım ayı sonundan itibarin uygulamaya konulacağını belirtti.

Alınan kararın önümüzdeki yıl 3 Kasım'da gerçekleştirilecek olan ABD seçimleri ile ilgisi olup olmadığı bilinmiyor. Ancak geçtiğimiz aylarda özellikle Türkiye'de Twitter kullanıcılarına sahte banka reklamları gösterilmiş, kullanıcılar bu durumdan şikayetçi olsa da Twitter bu konuyla ilgili adım atmamayı tercih etmişti. Yeni kararın nasıl uygulanacağı ve ABD seçimlerinde Twitter'ın bu konuda nasıl davranacağını önümüzdeki aylarda göreceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.