Twitter ve Elon Musk cephesinde işler ciddiye bindi!

Twitter ve Elon Musk cephesinde işler son derece ciddiye bindi. Tesla CEO'sunun satın almadan çekilmesinin üzerinden dava açıldı.

Twitter ve Elon Musk cephesinde işler ciddiye bindi!

Twitter, Tesla CEO'su Elon Musk'a dava açtı. Bu haber, milyarderin sosyal medya devini satın almak için 44 milyar dolarlık anlaşmadan çekilmesinin ardından geldi. Mikroblog platformu daha önce anlaşma bozulursa dava açmakla tehdit etmişti ve şimdi Elon Musk'a dava resmi olarak açıldı.

Twitter ve Elon Musk cephesinde işler ciddiye bindi!

Twitter ve Elon Musk cephesinde işler ciddiye bindi! - Resim : 1

Hatırlatmak gerekirse Musk, Twitter'ın sahte hesaplar hakkında bilgi vermemesi üzerine 44 milyar dolarlık devasa anlaşmadan çekildi. Bu haberin ardından Twitter hisseleri darbe aldı ve uzun vadeli işlemlerde yüzde 7 değer kaybetti. Böylece şirket, faaliyetlerini aksattığı ve hissedar değerini yok ettiği için Musk'a dava açıyor.

Musk'a göre şirket, spam hesap verileriyle ilgili ilgili ticari bilgileri sağlayamadığı için sözleşmeye dayalı anlaşmalara uymamıştı. Öte yandan Twitter başkanı Bret Taylor, şirketin yönetim kurulunun "işlemi kapatmaya kararlı olduğunu" ve anlaşmanın uygulanması için Elon Musk'a karşı yasal işlem başlatmayı planladığını belirtti. Musk, sosyal medya platformunun kabul ettiği mikroblog sitesini hisse başına 54.20 ABD Doları karşılığında satın almayı planlamıştı. Bu 44 milyar dolarlık bir anlaşmaya çevrildi. Elon Musk 1 milyar ABD Doları para cezası öderse, satın alma işlemini sonlandırabilir ve iptal edebililer. Şu anda davanın ilerleyişi ile ilgili net bilgiler yok ve bilinenler bunlardan ibaret.