Güncel

Twitter'dan yasak için ilk hamle geldi! Yasak her an kalkabilir

Twitter ilk defa Türkiye'de bir avukat firması ile anlaştı! Görüşmeler başladı.


Twitter’ın alınan mahkeme kararlarını yerine getirmediği gerekçesi ile Türkiye kullanıcılarına kapatılması ardından, dev sosyal blog isteklerini yerine getirmek için harekete geçti.

Bugün Türkiye’de bir avukatlık firması ile anlaşan sosyal ağ, şimdiye kadar Türkiye'de bir avukat dahi bulundurmamıştı.

Twitter'ın kurucusu Jack Dorsey, ELİG isimli avukatlık firmasına vekalet verdi ve Gönenç Gürkaynak isimli avukat ile anlaştı. Twitter’ın temsilcisi oldan Avukat Gönenç Gürkaynak, ilk iş olarak Ankara'ya gitti.

1395383901_no-twitter-for-you-judge-decides-for-female-stalker.jpg

TİB Başkanı Ahmet Cemaleddin Çelik ile biraraya gelecek olan avukatlar, Twitter’ın mahkeme kararlarını uygulamaya hazır olduğunu ve bunun için işbirliği yapacaklarını TİB'e bildirecekler.

Bu görüşmeden sonra Twitter'ın erişime açabileceği söyleniyor. Twitter'in önünde sayısız şikayet ve mahkeme kararları olduğu öğrenildi.

Daha önce TİB, Twitter'ın alınan hiçbir mahkeme kararını uygulamadığı duyurulmuş ve bunun gereği yapıldığı taktirde sosyal medya mecrasının iletişime açılabileceğini belirtmişti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.