Güncel

Twitter’den Messi ve Ronaldo için özel Emoji

Dünya nefesini tutmuş Pazartesi günü verilecek “Avrupa’a Yılın Futbolcusu” ödülünü beklerken sosyal medya da bu heyecana ortak oluyor.

Twitter’den Messi ve Ronaldo için özel Emoji

Tüm spor dünyasının gözü, 11 Ocak Pazartesi günü İsviçre’nin Zürih kentinde yapılacak olan ve yılın en iyi futbolcusuna verilen 2015 FIFA Altın Top (Ballon d’Or) ödül töreninde olacak. Bu yıl 6.sı gerçekleştirilecek olan bu prestijli etkinlikte 2015’te futbola damgasını vurmuş önemli isimlerin başarıları kutlanıyor olacak ve Twitter bu etkinliğin tam kalbinde olacak.

Twitter ve FIFA #BallondOr emojilerini yayınladı

İlk defa hayranlar “Yılın Oyuncusu” ödülüne aday gösterilen sporculara desteklerini Tweetlerinde kullandıkları özel emojilerle gösterebilecekler. Aday sporcular arasında Christiano Ronaldo, Lionel Messi, Neymar, Caryi Lloyd, Aya Miyama ve Celia Sasic yer alıyor. Emojilerin oluşturulması için de ilgili futbolcunun isminin hashtag ile birlikte atılması yeterli. Bu emojiler 12 Ocak’a kadar yayında kalacak.

Twitter’den Messi ve Ronaldo için özel Emoji - Resim : 1

Pazartesi gününe kadar Ballon d’Or ödüllerinin kazananları kesin olarak bilemeyeceğiz. Ancak eğer Twitter’daki konuşmalarınıza aşağıdakileri eklerseniz, 2015’te ödüllere aday olan sporcuların mentionlandığı Tweetlere bakarak Altın Top ( #BallondOr) ödülünde kimin zafere gideceğini tahmin edebilirsiniz:

FIFA Ballon d’Or:

 1. Lionel Messi ( @messi10stats)
 2. Cristiano Ronaldo (@Cristiano)
 3. Neymar (@neymarjr)

FIFA Dünya Kadınlar Yılın Oyuncusu:

 1. Carli Lloyd (@CarliLloyd)
 2. Aya Miyama
 3. Celia Sasic

Dünya Erkekler Koçu:

 1. Pep Guardiola ( @GuardiolaTweets)
 2. Luis Enrique (@LUISENRIQUE21)
 3. Jorge Sampaoli (@JorgeLSampaoli)

Dünya Kadınlar Koçu:

 1. Norio Sasaki
 2. Jill Ellis
 3. Mark Sampson (@Mark_Sampson)

FIFA Puskás Ödülü (Yılın Golü):

 1. Lionel Messi (FC Barceolna vs. Athletic Bilbao) - 30 Mayıs 2015
 2. Alessandro Florenzi (AS Roma vs. FC Barcelona) - 16 Eylül 2015
 3. Wendell Lira (Atletico-GO vs. Goianesia) - 11 Mart 2015
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.